Vietnam Vize İstiyor mu?

Vietnam Vize İstiyor mu?

4 Ağustos 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Vize İstiyor mu? 1

Eğer Vietnam’a seyahat etmeyi planlıyorsanız aklınıza gelen ilk soru Vietnam vize istiyor mu olacaktır. Vietnam Türk vatandaşlarına vize isteyen bir ülkedir. Vietnam’a hem ticaret yapmak maksadıyla hem de kültür turizmi amacıyla seyahat edilmesi mümkün. Vietnam vizesi almanız için iki seçenek bulunmaktadır.

Vietnam vizesi online başvuru

Ilk ve en yeni olan sistem Vietnam Rehberi üzerinden yapacağınız online Vietnam vizesi başvurularıdır. Web sitemiz üzerinden yapacağınız başvurularda hiç bir evrak ve ön ödemeye gerek duyulmamaktadır. Pasaportunuzun bir kopyası ile uçuş bilgileriniz (uçak biletiniz veya rezervasyonunuz) yeterlidir.

İkinci ve klasik olan yöntem ise Vietnam ile Türkiye arasında ki ilişkileri düzenleyen Vietnam Büyükelçiliğidir. Ankarada ki bu konsolosluk birimi ile Vietnam vizesi almak isteyenler birtakım evrakları önceden hazırlamaları gerekmektedir. Bunun için öncelikle seyahat türünü belirlemek gerekir. Vietnam’a hem ticari hem de turistik amaçlı seyahat etmek mümkün olmaktadır. 

Turistik amaçlı vizelerin yanında bir de ticari amaçlı vizeler bulunmaktadır. Her iki vize türünün de kendine ait birtakım belge istemi bulunmaktadır. Bu belgelerin temin edilmesinin ardından Vietnam’a seyahat etmek çok kolay olacaktır.

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam Büyükelçiliği üzerinden yapılacak başvurularda hazırlanılması gereken belgeler (Güncel evrak bilgilerini konsolosluğu arayarak öğrenebilirsiniz) ; 

Vietnam Turistik Vizesi

Turistik amaçlı seyahatler kültür turizmi seyahatleri grubuna girmektedir. Bu amaç doğrultusundaki vizeler için istenen belgeler şunlardır:

 1. A) C1 Belgesi
 2. B) En Az 6 Ay Geçerliliği Bulunan Bir Pasaport
 3. C) 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 4. D) Seyahat Sağlık Sigortası
 5. E) Konaklama Ve Uçuş Bilgileri Temel Evraklardır.

Bunların hazırlanmasıyla sizler de Vietnam vizesi işlemini çok kısa bir sürede tamamlamış olacaksınız. Böylelikle kültür turizmi yaparak Vietnam ülkesinin tamamen kendine has geleneğini, yemeklerini, misafirperverliğini ve de bağımsızlık hikayelerini anında öğrenebileceksiniz.

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam Ticari Vizesi

Turistik vize işlemlerinin yanında bir de ticari kaygı güden vizeler bulunmaktadır. Bunlar için de istenen birtakım belgeler vardır.

 1. A) B1 belgesi
 2. B) En az 6 aylık pasaport
 3. C) 2 adet biyometrik ölçüde fotoğraf
 4. D) Seyahat sağlık sigortası
 5. E) Şirketin antetli kağıdına başvuru dilekçesi
 6. F) Konaklama ve uçuş bilgileri temin edilerek kısa bir zamanda Vietnam’a ticari amaçlı olarak da seyahat etmek mümkün olacaktır. Bütün bu işlemler yapılarak en fazla 3 ay süreyle siz de ticari faaliyette bulunma hakkına sahip olablirsiniz.

B1 Belgesi

Vietnam vizesinin B1 ve C1 belgeleri üzerinde de durmak gerekmektedir.

B1 belgesi ticari faaliyette bulunacak işveren ve çalışanların Göçmenlik ofisinden temin ederek dolduracakları bir belgedir. Bu belgede ad ve soyad, gidiş-dönüş bilgileri, konaklama ve uçuş bilgileri gibi temel bilgiler yer almaktadır. Bunu temin ederek sizler de çok kısa bir zamanda anında Vietnam ülkesinde ticaret kaygısı güderek bulunabileceksiniz. 

C1 Belgesi

C1 belgesi ise turistik amaçlı yani kültür turizmine yönelik olarak gerçekleştirilecek olan bir belgedir. Söz konusu bu belgenin düzenlenmesiyle sizler de oldukça kısa bir süre zarfında Vietnam’a seyahatinizi düzenleyebilirsiniz. Kültür turizmi ile Vietnam’ın dünyaca ünlü yere inen ejder efsanesinin bulunduğu Ha Long koyunu, veya Vietnam’ın en büyük pagodasını Ninh Binh şehrinde yakından görebileceksiniz. Bütünüyle bu doğal manzara UNESCO tarafından da koruma listesi arasında yer almaktadır. Böylece sizler de buradaki yere inen ejder efsanesinin hikayesini yerinden öğrenme imkanı da yakalamış olursunuz. Son dönemlerde giderek artan ekonomik büyüme onun dünya çapında daha da adından sıklıkla söz ettirmesini sağlamıştır. Bütün bu yönleriyle değerlendirilecek olunursa Vietnam her bakımdan sıra dışı ülkeler arasında gelmektedir. Vietnam 2o18 yılında olduğu gibi 2019 yılında da Türk vatandaşlarına vize uygalamaya devam edecek gibi gözüküyor. Siz de vakit kaybetmeden websitemiz üzerinden online Vietnam vizesi başvurunuzu hiç bir evrağa gerek duymadan tamamlayın ve seyahatinizin tadını çıkarın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir