5 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır

5 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır

2 Temmuz 2019 Vietnam Vize 28
Vietnam vizesi

Vietnam Rehberi ile Vietnam vize başvuruları artık çok kolay ve 7/24 online. Aşağıda ki adımları tamamlayarak hiç bir ön ödeme yapmadan ve Vietnam Konsolosluğuna gitmeden siz de evraksız Vietnam vizesi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan herkesin aklına gelen, Vietnam vize istiyor mu sorusunun cevabı bu yazımızda. 5 adımda Vietnam vizesi nasıl alınır açıklıyoruz. Vietnam turları sayfamıza da göz atarak günübirlik düzenlenen grup turları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Covid – 19 sonrası uzun bir aradan sonra, Vietnam sınırlarını tekrar turistlere açmıştır. Detaylı bilgi ve yeni vize başvuru prosedürleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gereken süre: 10 gün

5 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır

 1. Websitemize giriş yaparak, “Şimdi Başvur” butonuna tıklayınız.

  Şimdi Başvur” butonu sayesinde hiç vakit kaybeden online Vietnam vize başvuru formuna ulaşıp, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, “Detaylı Bilgi” butonu ile Vietnam vizesi başvuruları ve fiyatlandırmaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bize email yoluyla veya WhatsApp hattından da ulaşabileceğinizi unutmayın.Vietnam vizesi

 2. Açılan sayfada ki “ Vietnam Vize Başvuru Formu” nu eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

  Vietnam vize başvuru formunda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması çok önemli. Vietnam vizesi başvurunuz bu formda verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tamamlanacaktır. Dilerseniz “Özel Notlar” kısmına seyahatiniz ile alakalı detayları belirtebilir veya özel isteklerde bulunabilirsiniz.Vietnam vize başvuru formu

 3. Vietnam vizesi başvurunuzun işleme alındığına dair onay mailini aldığınızdan emin olunuz.

  Email başvuru sistemi tarafından otomatik olarak yollanmaktadır. Onay maili, başvuru formunuzun tarafımıza ulaştığı anlamına gelmektedir. Evrakların kontrolu sağlandıktan sonra, başvuru formunda belirttiğiniz telefon veya email adresi vasıtasıyla sizinle iletişime geçilecektir. Bu yüzden başvuru formunda ki iletişim bilgilerinin doğruluğu önemlidir.Başvuru onayı

 4. Onay mailinden itibaren 10 iş günü içerisinde “Vize onay mektubu” mail adresinize yollanacaktır.

  Vietnam vize onay mektubu (diğer bilinen adı C1 belgesi), vizenizin çıktığı anlamına gelmektedir. Belgeniz Vietnam İmmigration Department (Vietnam göçmenlik bürosu) tarafından onaylanarak alınmaktadır. Vize onay mektubunuz, başvuru formunda belirttiğiniz email adresinize yollanmaktadır. Bu belge sayesinde vizenizi Vietnam’a varışta havalimanında pasaportunuza işletebiliyorsunuz.Vietnam C1 belgesi

 5. Ödeme işlemleri ve “Vietnam vizesi” nin pasaporta işletilmesi

  Vize onay mektubunuzu email yoluyla aldıktan sonra ödemenizi websitemiz üzerinden online olarak kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vizenizi Vietnam’a varışta havalimanında pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir. Bu işlem pasaport kontrolden önce, “Visa Application” tabelasının olduğu bölümde yapılmaktadır.

Vietnam vizesi için ipuçları

Rotasız Seyyah’ın anlatımı ile Vietnam vizesi hakkında bilgilendirme videosu.

Başvuru sırasında faydalı olacak ipuçları;

Tek girişli Vietnam vizesi 90USD

Çok girişli Vietnam vizesi 110USD

 • Başvuru formunu doldurmadan önce pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olduğundan emin olunuz.
 • Gidiş – Dönüş uçak rezervasyonlarınızın tam olduğundan emin olunuz.
 • Formu doldururken almak istediğiniz “Vize türünü” belirtmeyi unutmayınız.
 • Tek girişli vize ile başvurulan tarihler içerisinde Vietnam’a bir kez giriş-çıkış yapabilirsiniz. Tek girişli vize onay mektubunun ücreti kişi başı 90USD’dir.
 • Çok girişli vize ile başvurulan tarihler içerisinde Vietnam’a sınırsız giriş-çıkış yapabilirsiniz ve ücreti kişi başı 110USD’dir.
 • Ekspres vize başvurusu ile vizenizi daha kısa sürede temin edebilirsiniz.
 • En hızlı ve en uygun yöntem olduğundan vizenizi teslim almak istediğiniz makamı (vizenizi pasaporta işleteceğiniz yer) “Vietnam Uluslararası Havalimanları” seçmeniz önerilir. 
 • Aklınıza takılan soruları 7/24 WhatsApp hattından da sorabilirsiniz +84834142664
 • Vietnam turistik vize ücreti ne kadar diye merak ediyorsanız Vietnam vizesi 2020 ücret tablosuna da bakabilirsiniz.
 • Vietnam vize türleri hakkında detaylı bilgi almak için bu makaleyi okuyabilirsiniz.
 • Vietnam vizesi için gerekli belgeler ise pasaportunuz ve gidiş – dönüş uçak biletlerinizdir.
 • Vietnam’ın en büyük tatili olan TET yeni yılı süresince (Tarihler her yıl değişse de, genel de Ocak sonu – Şubat Başı) devlet daireleri çalışmadığından, bu tarihlerde seyahat edecek kişilerin vize başvurularını önceden yapması gerekmektedir. 2020 yılı tatil takvimi 22 Ocak – 3 Şubat arasıdır.
 • Dünyayı derinden etkileyen koronavirüs salgınının Vietnam’da ki son durumu hakkında bilgi almak için, Vietnam’da koronavirüs makalemizi okuyabilirsiniz. 

İşleme alınan bütün başvurular sonuç garantilidir.

Vietnam vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Vietnam Rehberi uzman ve tecrübeli kadrosu ile bütün başvuruları özel olarak inceleyerek işleme almaktadır. Firmamızın Vietnam’da bulunması ve vize işlem süreci boyunca, bütün işlemleri yerinde yürütmesinden dolayı, en hızlı servisi, en uygun fiyata sunmaktadır. Her konuda olduğu gibi, Vietnam vizesi alırken de dikkat edilmesi gereken durumlar var. Vize başvurunuzu riske atmayın. Basında ve sosyal medyada bizi tavsiye edenlere ulaşmak için tıklayınız.

 • Firma güvenilirliliği. Firmamıza ait ticari Güvenlik Sertifikasını görmediğiniz, firmamızın ismini kullanarak açılan diğer sitelere itibar etmeyiniz.

Vietnam vizesi

 • İnternette bazı siteler çok uygun fiyat vererek ön ödeme talep etmektedir. Ucuz olduğunu düşünerek internet dolandırıcılığının kurbanı olmayın.
 • Seyahatinizi size verilen vize tarihleri içerisinde tamamlayınız. Vizenizin süresi dolduğu halde ülkede kalmaya devam ederseniz, ülkeden çıkış yaparken sınır kapılarında ceza ödemeniz gerekir. Vietnam’a 5 yıl boyunca tekrar giriş yapamayabilirsiniz.
 • Vietnam yasaları gereği, turist vizesi altında Vietnam’da çalışmak yasaktır. Eğer Vietnam’da çalışmayı planlıyorsanız ticari vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 • Güncel ek bilgilere göz atmak isterseniz Vietnam vizesi 2020 yılı başlıklı makalemizide okuyabilirsiniz. Vietnam vizesi ücretlerinde 2020 yılı boyunca değişiklik olmayacaktır.
 • Vietnam’a kara yolu veya deniz yolu ile geçiş yapacak olan kişilerin vizelerini daha önceden herhangi bir Vietnam Büyükelçiliğin’de pasaportlarına işletmeleri gerekmektedir. Bu durumda vize onay mektubunuzun bir kopyasını önceden konsolosluğa fakslıyoruz.
 • Vietnam’dan kara veya deniz yolu ile çıkış yapacak misafirlerimizin başvuru formunda bunu bildirmesi gereklidir.

Vietnam’a varışta havalimanında vizenin pasaporta işlenmesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Türk vatandaşları vizeye tabi olsalar da, firmamız aracılığı ile temin edecekleri Vietnam vize onay mektubu sayesinde hiç bir adrese gitmeden seyahatlerine başlayabilirler. Fakat Vietnam’a varışta vizenizi pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri için havalimanında görevlilere teslim etmeniz gerekenler (her bir kişi için);

 • Pasaportunuz
 • Vize onay mektubunun bir kopyası (siyah beyaz kopyası yeterlidir)
 • 1 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf (biyometrik olmasına gerek yoktur)
 • Havalimanında doldurmanız gereken Vietnam vizesi başvuru formu (iletişim bilgilerinizi ve kalacağınız otel bilgilerini doldurmanız gereken form, havalimanında ülkeye giriş yaparken veya uçakta dağıtıyorlar). Havalimanında zaman kaybetmek istemeyenler önceden bu formun çıktısını alıp doldurabilirler.
 • Tek girişli vizeler için 25USD mühür ücreti – Çok girişli vizeler için 50USD mühür ücreti (Sadece ilk girişte, bir defa alınmaktadır.)

Havalimanında işlemler yoğunluğa göre ortalama 15 dakika sürmektedir. Pasaportunuz ve C1 belgesini teslim ettikten sonra, başvuru bölümünde bulunan ekran üzerinden isminizi takip edebilirsiniz. Çok girişli vize başvurusu yapan kişiler, 2. kez giriş yaptıklarında bu işlemi tekrarlamadan direkt olarak pasaport kontrol bölümüne geçmektedirler.

İlk kez yurt dışına çıkacak olan veya yabancı dil sorunu olan misafirlerimiz için havalimanlarında VIP hızlı geçiş servisimiz bulunmaktadır.

Vietnam’da görülmesi gereken yerler

Vietnam vizesi başvurunuzu tamamladıktan sonra, Vietnam turları için bilgi istemeyi unutmayınız. Vize başvurusu yapan misafirler özel indirimlerden yararlanabilirler. Günübirlik düzenlenen grup turları sayesinde, Vietnam’ın önemli noktalarını profosyonel rehberler eşliğinde gezerek keşfedebilirsiniz. En çok tercih edilen günübirlik turlar;

 • Cu Chi Tünelleri turu, Vietnam savaşı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler için ideal bir tur.
 • Mekong Delta turu, Çin’den başlayıp Vietnam’da son bulan uzun Mekong Nehri ve Vietnam’lıların nehir üstünde ki yaşamını deneyimlemek isteyenler için ideal bir tur.
 • Golden Bridge turu, internette gezginlerin sürekli paylaştığı, Ba Na hills bölgesinde bulunan son zamanların en ilgi çekici turu.
 • Hoa Lu – Tam Coc turu, Küçük Ha Long Bay olarak da anılan, mağaraları ile meşhur bölge.
 • Ha Long Bay turu, 2000’e yakın adacıkdan oluşan bu efsanevi bölgeyi, yerliler alçalan dragon olarak adlandırmaktadır.
 • 2020 yılı için özel olarak hazırlanmış Bai Dinh – Trang An – Mua Mağarası turu. Bu tur ile Ninh Binh bölgesinde ki en önemli 3 noktayı tek turda görebilirsiniz. Trang An bölgesi UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Vietnam hakkında bonus bilgiler

1. Türkiye – Vietnam – Türkiye dönüş bileti alarak uçak biletlerinizi uygun fiyata alabilirsiniz. 

2. Vietnam’a çok girişli vize alarak, komşu ülke Kamboçya’da ki filmlere konu olan Angkor Wat tapınaklarını ziyaret edebilirsiniz. VietJet havayolları ile uygun fiyata Vietnam – Siem Reap – Vietnam uçak bileti satın alabilirsiniz.

3. Dalış yapmak isterseniz, Vietnamın Nha Trang şehri ve Phu Quoc adası tam size göre. Burada özel dalış turları düzenlenmektedir.

4. Hanoi şehrinde ki Old Quarter bölgesi, Cuma akşam saat 19:00 den itibaren, hafta sonları Cumartesi (bütün gün) – Pazar (bütün gün) trafiğe kapatılmaktadır. Bu günler Old Quarter ve çevresini keşfetmek için ideal günlerdir. Diğer iş günleri boyunca günübirlik turlara katılarak şehir dışında ki bölgeleri keşfedebilirsiniz.

5. Vietnam’ın geleneksel sokak yemeklerini ve taze birası “Bia Hoi” deneyin.

6. Telefonunuza Grab uygulamasını yükleyerek (Uber benzeri bir uygulama), heryere güvenli ve ekonomik ulaşım sağlayabilirsiniz.

7. Firmamız araç kiralama ve gruba özel tur hizmeti de vermektedir. Gruplara özel turlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Basında ve sosyal medyada bizi tavsiye edenler:

Ünlü YouTuber ve Blogger Deniz Pehlivan’ın Vietnam vizesi hakkında yazdığı makaleye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.birhayalinpesinde.com/vietnam-vizesi-nasil-alinir

Basında ve sosyal medyada hakkımızda yazılan diğer makale ve videolara buradan ulaşabilirsiniz: Basında ve sosyal medyada Vietnam Rehberi

Vietnam vizesi nasıl alınır?

Vietnam vizesi başvurunuzu 7/24 online olarak websitemiz üzerinden hiç bir ön ödeme yapmadan tamamlayabilirsiniz.

Vietnam vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Vietnam vizesi başvurusu için pasaportunuzun bir kopyası ile gidiş – dönüş uçak rezervasyonlarınız yeterlidir. Başvuru için online vize başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Vietnam vizesi ücreti ne kadar ?

Tek girişli Vietnam vizesi 80USD, çok girişli Vietnam vizesi 100USD. Vize ücretleri vize onay mektubunuz çıkınca alınır.

Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

Başvurular 7 iş gününde sonuçlanmaktadır.

 

28 cevap

 1. Özlem K. dedi ki:

  Çok detaylı anlatmışsınız, aradığımız bütün bilgileri edindik sayenizde

 2. Cengiz akyazı dedi ki:

  Oğuzhan bey yardımlarınız için çok teşekkürler. Sayenizde bütün seyahatimizi planladık

 3. Adnan dedi ki:

  Merhabalar, Yesil pasaport sahibiyiz, vizeye ihtiyacimiz var mi?

  • Vietnam Rehberi dedi ki:

   Merhabalar, yeşil pasaport sahipleri vizeye tabi değiller. Vizesiz giriş yapabilirsiniz.

 4. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar, önümüzde ki sene Vietnam Kamboçya turu yapmayı düşünüyorum. Vizeye şimdi başvursam olurmu?

 5. Adalet Yerlikaya dedi ki:

  Vietnam vizesi konusunda bize her an desteğini esirgemeyen bir site ve yöneticileri gerçekten çok teşekkürler her ihtiyaca cevap verdiler ve her konuda yardımcı oldular

 6. Berfin Altay dedi ki:

  Güvenilir ve kesin sonuçlar için tek adres! teşekkür ederim, hem vize hem de ücretsiz tur için 🤩

 7. Engin dedi ki:

  hersey mükemmeldi. Hem annem icin hem de kardesim icin ayri ayri basvuru yaptik. Cok hizli sorunsuz ve son derece profesyonel bir sekilde vizelerini aldik.
  Tskler vietnam rehberi 🙂

 8. Birkan Aras dedi ki:

  benim gibi guven sorunu yasayan arkadaslar hic cekinmesinler. site cubuguna bakarsaniz gercek bir sirkete sahip olduklari ve baglantinin sertifikali,guvenilir oldugunu goreceksiniz. her sey cok kolay ve hizli sekilde halloldu. Zaten odemeyi de davet mektubunuz geldikten sonra yapiyorsunuz. Vize icin yapilan yonlendirmeler de tamamen dogruydu. Simdi sirada ucretsiz olarak verdikleri tura katilmak kaldi. Her sey icin tesekkurler. Herkese oneririm zira bu satirlar vietnamdan yazildi

  • Kadir Akça dedi ki:

   Rotasız Seyyah aracılığı ile siteye giriş yaptım ve sizin yorumlarınız sayesinde Vietnam rehberine güvencemiz 2 kat daha arttı artık başvurumuzu tereddütsüz bir şekilde emin adımlarla Hacı yapabiliriz Çok teşekkür ederim yorumunuz için iyi geceler dilerim 😃

 9. Oznur Kaya dedi ki:

  Biz kasım ayı için 4 kişi başvurduk bütün detayları ile ilgilendiler sağolsunlar. Nerde ne yapılır, ne yenilir onu bile üşenmeden anlattılar. Ayrıca ücretsiz tur vermeleri de çok iyi 😀

 10. Erkan dedi ki:

  Sorunsuz bir şekilde aldık vizelerimizi. Cu chi tünelleri turu için de ayrıca teşekkürler.

 11. Z. Turkan dedi ki:

  Merhaba

  Benim gibi güven problemi olanlar hiç düşünmeden başvurabilir. Çok yardımcı oluyorlar. Teşekkür

 12. Ata dedi ki:

  Gercekten cok hızlı hallettiler her soruma da yardimci oldular, teşekkürler tekrardan.

 13. Kerem dedi ki:

  Merhabalar, Vietnama gitmeden önce birçok endişem vardı ama site sahibine çok teşekkür ederim gerek vize alımı sırasındaki hızı gerek oraya gittiğimde en ufak problemime bile cevap verip yardımcı olması gerçekten çok önemliydi.Ayrıca turlar içinde çok teşekkürler doğru yönlendirmeniz ve tavsiyeleriniz işimizi oldukça kolaylaştırdı.
  Sevgiler,

 14. Müge dedi ki:

  Vizemizi sorunsuz bir şekilde aldık, teşekkürler

 15. Neslihan dedi ki:

  Vize onay mektubumuzu zamanında teslim ettiler, tur rezervasyonlarımızıda yaptık, yılbaşında oradayız, bekle bizi Vietnam 😀

 16. Faruk dedi ki:

  Vize evrağımızı email ile aldık, her konuda detaylı olarak bilgilendirdiğiniz için de ayrıca teşekkürler

 17. Oktay Egilmez dedi ki:

  Ülkenizi çok görmek istiyorum. Vize için çok güzel bilgiler vermişsiniz. Teşekkürler.
  İlk fırsatta geleceğim. Yaşımız nedeniyle( çok yaşlıyız, ama sağlamız) gemi ile gelmeyi tercih ediyoruz. Ancak Halong Bay’a uğramıyorlar. Bana yerel bir Vietnam gemi adresi yollayabilirsiniz çok sevinirim.

 18. Erhan kasap dedi ki:

  Mart ayında gelmeyi planlıyoruz, aşı falan yaptırmamız gerekir mi?

 19. Beyza Cesur dedi ki:

  Vietnam Rehberi’nden gerçekten çok memnun kaldım. Whatsapp üzerinden onlarla iletişime geçtiğimde beni hiç bekletmen yardımcı oldular, tam olarak söz verdikleri tarihte davet mektubum elime ulaştı. Vietnam Rahberini seçme sebebim diğer Türk acentelerine göre daha uygun bir fiyat sunmaları ve ödemeyi mektup elinize ulaştıktan sonra yapmanız. Aklınızda olan bütün soruları hiç çekinmeden sorabilirsiniz hatta kendileri siz daha sormadan birçok konu hakkında bilgi de veriyor. İlginiz için çok teşekkür ederim. Diğer seyahatlerde görüşmek üzere 🙂

 20. Seda NUR dedi ki:

  Vize alımı konusunda çok endişelerim vardı. Herkes gibi bu gezi benim için çok değerliydi sayenizde sorunsuz bir şekilde vize onayım sağlandı. Merak edilen en ufak noktalarda bile çok nazik bir şekilde yanıt alabildim. Ayrıca ödeme şekliyle alakalı da hiç bir sorun çıkarmadan size uygun bir yol sağladıkları için problemsiz sonuç alıyorsunuz. Çok teşekkür ederim.

 21. Arzu Kozan dedi ki:

  Vietnam vizesi ile ilgili araştırma yaparken buldum Vietnam Rehber’ni. Bir kaç gezgin blogunda da özellikle tavsiye edilmişti. Kendilerine ulaştım aklımdaki tüm sorulara ve daha fazlasına cevap verdiler. çok kısa ve sorunsuz bir sekilde vize onay mektubum elime ulaştı. Çok teşekkür ederim.

 22. Burcak dedi ki:

  Yurtdisinda yasadigim icin Vietnam vizesine basvurmam basta sorun olusturmustu. Daha sonra bir arkadasimin tavsiyesi ile bu site uzerinden online Vietnam vize basvurusu yaptim. Soz verdikleri gibi 7 is gunu icerisinde Vietnam vizem cikti. Vietnam seyahatimden once belge bana ulasti. Oldukca hizli ve guvenilir bir site. Tekrardan cok tesekkur ederim.

 23. kutlu dedi ki:

  merhaba,

  Vietnam’a Kamboçyadan mekong üzerinde seyahat ederken gireceğiz, nasıl vize alacağız? e-vize işe yarar mı?

  teşekkürler
  kutlu

 24. Onur dedi ki:

  Vize onay kağıdımızı söz verdikleri gibi zamanında aldık. Turlarda da yardımcı oluyorlar, vize almak isteyenlere tavsiye ederiz.

 25. Arif dedi ki:

  Kasım ayında vietnam kamboçya turu yapmayı planlıyoruz, sizinle iletişime geçeceğiz

 26. Esin dedi ki:

  Hersey yolunda giderse Eylul ayinda oradayiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir