Vietnam Vizesi Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Vietnam Vizesi Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

3 Ağustos 2018 Vietnam Vize 3

Eğer Vietnam’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve umuma mahsus pasaport sahibi iseniz, seyahatinize başlamadan önce Vietnam vizesi başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportları Vietnam vizesine tabii değildir. Vietnam vizesi, Turistik Vietnam Vizesi ve Ticari Vietnam Vizesi olmak üzere ikiye ayrılır. Eğer seyahetiniz kısa veya turistik amaçlı ise turistik vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer 1 aydan fazla süre kalmayı planlıyorsanız veya ticari amaçla ülkeyi ziyaret edecekseniz Ticari Vietnam Vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Turistik Vienam Vizesi

Vietnam vizesi  nedense kimilerinin deyimiyle dünyanın alması en zor vizelerinden birisi olarak anılmaktadır. Halbuki bu yaptığınız başvuru şekline göre değişmektedir. Şuanda en kolay başvuru yöntemi olan Vietnam Rehberi üzerinden yapacağınız 24 saat online başvurular, ortalama 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Web sitemiz üzerinden yapacağınız online başvurular için pasaportunuzun bir kopyası ile uçak biletleriniz yeterli olacaktır. Online Vietnam vizesi başvurunuzu dünyanın heryerinden yapabilirsiniz. Üstelik başvurunuz sonuçlanana kadar hiç bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Başvurunuz onaylandıktan sonra size yollayacağımız Vize Onay Mektubu sayesinde Vietnam’a varışta havalimanında vizenizi pasaportunuza işletebiliyorsunuz. Vietnam Rehberi üzerinden yapabildiğiniz evraksız online Vietnam vizesi başvurusu sayesinde, Vietnam vizesi almak dünyanın alınabilir en kolay vizesi haline gelmiştir. Vietnam Rehberi üzerinden yapacağınız başvuruların bu kadar hızlı, kolay ve uygun fiyatlı olmasının nedeni, firmamızın Vietnam’da ikamet edip, bütün işlemlerinizi direkt olarak Vietnam’da sonuçlandırmamızdan kaynaklanmaktadır. Eğer başvurularınızın daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını isterseniz Ekspress vize başvuru yapabilirsiniz. 2 farklı Ekspress vize başvurusu tipi vardır, birincisi 3 iş günü içerisinde sonuçlanan ikincisi ile 2 veya daha az günde sonuçlanan ekspress vize türüdür (Ekspres vizeler için direkt olarak whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz) . Vize ücretleri ve başvurular hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bir diğer yol ise başvurularınızı direkt olarak Vietnam Büyükelçiliği üzerinden yapmanız olacaktır. Vietnam’ın Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapacağınız başvurularda klasik vize başvurularında gerekli olan bütün evrakları hazırlamanız gerekmektedır ve ayrıca Vietnam Büyükelçiliği sizden C1 belgesi talep etmektedir. Bu belge Vietnam’da ki bir turizm acentasından temin etmeniz gereken davetiye mektubudur. C1 belgeniz olmadan Vietnam Büyükelçiliği üzerinden başvurularınızı tamamlayamazsınız. C1 belgesi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz, size en hızlı ve kolay şekilde C1 belgenizi temin edebiliriz. Siz de sağlamış olduğumuz bu hızlı ve %100 sonuç garantili servislerimizden yararlanmak için 00841234142664 numaralı whatsapp hattından direkt olarak bize ulaşabilirsiniz.

Vietnam vizesi

Vietnam vizesi örneği

Ticari Vietnam Vizesi Nedir?

Vietnam günümüzde artık savaşın, gözyaşının bulunduğu bir ülke değil. Günümüzde turistik merkezleriyle uluslararası tüm ülkelerden gelen turistlerin gezi planlarında ilk sıralarda gelen, mitolojik efsanesiyle merak uyandıran ve şehrin tam ortasındaki eşsiz mozolesiyle gece farklı bir manzara yaratan ülke. Böyle olması dolayısıyla da gerek yatırımcılar tarafından gerekse çalışanlar tarafından merak edilen ve ticari faaliyette bulunmanın arzu edldiği yerler arasında llk sıralarda gelmektedir. Bu nedenle Vietnam ticari vizesinin üzerinde durmak gerekir.

SGK kayıtlı işçilerin ve işverenlerin iş gezileri, toplantılar ve benzeri bütün ticari amaca dayanarak gerçekleştirdikleri geziler bu gruba girmektedir. Turistik Vietnam vizesinde olduğu gibi, Ticari Vietnam vizesinde de iki farklı yöntem ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vietnam Rehberi sayesinde evraksız ve online ticari vize başvurusu yapabilir ve 7 iş gününde vizenizi temin edebilirsiniz.

Diğer başvuru yöntemi ise Vietnam Büyükelçiliği üzerinden yapacağınız başvurulardır. Bunun için birtakım evrakların hazırlanması ve ardından Ankara Vietnam Büyükelçiliğine bizzat müracaat edilmesi gerekmektedir. Ankara/Bakanlıklar’da bulunan bu konsolosluk binasından gerekli belgeleri temin ederek vizenizi çok kısa bir sürede çıkarabilirsiniz.

 

Vietnam Ticari Vizesi Gereken Belgeler

– B1 belgesi 

– Ticari vize başvuru formu

– En az 6 aylık pasaport

– En az adet biyometrik fotoğraf

– Seyahat sağlık sigortası

– Konaklama ve uçuş bilgilerini gösterir belge temel başvuru belgeleridir. Bu belgeler tamamlandıktan sonra kısa bir sürede Vetnam vizesi işlemlerinin çok kısa bir zamanda tamamlanabilmesi olanaklı olabilmektedir.

 

B1 Belgesi

Turistik amaçlı vize işlemlerinde istenen C1 belgesinin aksine ticari amaçlı vize başvurularında ise B1 belgesi istenmektedir. Söz konusu bu Göçmenlik ofisince temin edilmektedir. Göçmenlik ofisine müracaat ederek adınızı-soyadınızı, gidiş ve dönüş tarihinizi, uyruğunuzu ve pasaport numaranızı içeren bir belgedir. Bu belgenin düzenlenmesinin ardından sizler de kısa bir süre zarfında Vietnam vize işlemlerini anında gerçekleştirme imkanı yakalamış olursunuz. Bu belgeyi dilerseniz firmamız üzerinden kolayca ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Vietnam ülkesinde ticari amaçlı en çok 30 gün (1 ay) bulunabilirsiniz. Vietnam ticari vizenin daha hızlı bir şekilde çıkmasını isteyenler için de birtakım vip hizmetler geliştirilmiştir. Express vize olarak bilinen bu vize işlemiyle sizler de çok kısa bir zaman diliminde vize işlemlerini tamamlama imkanı elde edersiniz. Ek ücret ödeyerek yararlanabileceğiniz bu hızlı vize işlemiyle sizler de daha kısa sürede Vietnam’a uçabilir ve tüm işlemlerinizi çok kısa bir süre zarfında tamamlamış olursunuz. Böylelikle her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin söz konusu vize işlemleri tamamlanabilir. Bu da elbette B1 belgesiyle mümkün olacaktır. B1 belgesi çıkarılarak her halükarda ticari maksatlı iş seyahatleri düzenlemeniz olanaklı hale gelecektir.

Vietnam gerçekten de çok kısa bir zamanda büyüyen ve gelişen ülkeler arasında ilk sıralarda geliyor. Hal böyle olunca da ülkenin her anlamda gerek yerli gerekse yabancı turist potansiyeli bir hayli fazla. Bu durum devam ettiği takdirde önümüzdeki günlerde Çin ile olan yakınlığından ötürü de teknoloji alanında da birçok atılımlar kaydedeceği merakla bilinin özellikler arasında gelmektedir. Vietnam 2019 yılında Türk vatandaşlarına uyguladığı vize politikasında değişikliğe gitmeyecek gibi gözüküyor. Bu yüzden 2019 yılında yapacağınız Vietnam seyahati için Vietnam vizenize websitemiz üzerinden online olarak başvurabilirsiniz.

 

3 cevap

  1. Arda dedi ki:

    Vietnam rehberi sayesinde çok kolay Vietnam’a girdim. Teşekkür ederim

  2. Ebru Ozguz dedi ki:

    Vietnam Rehberi vasıtasıyla hem vize işlemlerimizi yaptırdık, hem de Vietnam içindeki turlarımızı hiç sorunsuz bir şekilde aldık, vietnam rehberine kusursuz hizmeti icin tesekkurler, kesinlikle tavsiye ederim.

  3. KEMAL ARIK dedi ki:

    Tüm yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkürler Vietnam Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Powered by