Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları

Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları

9 Ağustos 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları 1

Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları

Vietnam vizesi alırken eğer başvurunuzu Vietnam Rehberi üzerinden yaparsanız sizin adınıza Vietnam vizesi başvuru evrakları için gerekli bütün prosedürleri ortadan kaldırıyoruz. Vize işlemlerinizi aracısız direkt olarak Vietnam’da yürütmekteyiz. Vietnam Rehberi üzerinden yapılan online vize başvurularında pasaportunuzun bir kopyası ile uçak biletinizin veya rezervasyonunuzun bir kopyası yeterli olacaktır. Vietnam vizesi başvurunuz ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır ve ayrıyetten başvuru sırasında hiç bir ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

Vietnam vizesi başvuru evrakları

Vietnam, Vietnam vizesi

Eğer başvurunuzu Ankara’da ki Vietnam Büyükelçiliği üzerinden yapacaksanız, Vietnam vizesi başvuru evrakları için gereken bütün belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Vietnam’a seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka temin etmek durumunda oldukları birtakım evraklar bulunmaktadır. Bunlar yasal vize süreçlerinin eksiksiz olarak tamamlanması için olmazsa olmaz dokümanlardır. Hem ticari vize hem turistik vize işlemlerinde temin edilmesi gereken evraklar yasal olarak Vietnam ülkesinde bulunmak adına yapılacak işlemlerdir. 

Vietnam’da turistik amaçlı seyahat etmek için aslında birçok sebep bulunmaktadır. En büyük neden kuşkusuz kendine has yeme – içme kültürünün olması ve doğal güzellikleridir. Özellikle dünyanın belki de tek bakir kalmış yeryüzü cenneti konumundaki Ha Long körfezi pek çok çağdaş ressamların da tuvallerine aktardıkları izlenimler arasında gelmesi adına gerçekten de ilgi uyandırmaya devam eder.

Tüm bu özelliklere dayandırıldığı zaman her anlamda Vietnam vizesinin kendine has yönlerinin var olduğunu belirtmek olanaklı olacaktır.

Ticari Vizede İstenen Evraklar

B1 grubuna giren Vietnam ticari vizesi ülkede ticaret faaliyetlerinde bulunmak amacıyla gerek iş yeri sahibinin gerekse  çalışanların mutlaka çıkarmak zorunda oldukları bir vize türüdür. Bu vizeyi ekspress vize işlemiyle sadece 24 saat gibi kısa bir sürede tamamlamak mümkün olacaktır. Ticari vize işlemiyle iş amaçlı yapılacak toplantı ve seyahatler, her türlü ticari etkinlikler belirlenen süre zarfında tamamlanacaktır. Genellikle iş adamlarının ve şirket çalışanlarının düzenledikleri iş seyahatleri bu gruba girer. Bu gruba giren seyahatlerde şu belgeler temin edilmek durumundadır:

– B1 dilekçesi

– Vize başvuru formu

– Son 6 aya ait pasaport

– En az 2 adet biyometrik fotoğraf

– Uçuş, konaklama bilgileri

B1 vizesi ticari vizede davetiye hükmünü taşıyan bir belgedir. Sadece ticari amaçlı yapılacak vize işlemlerinde geçerliliğini korumaktadır. Bunun yanı sıra antetli kağıda düzenlenecek olan temel bilgilerle de her anlamda vize işlemlerinin tamamlanması mümkün olacaktır.

Vietnam vizesi başvuru evrakları

Vietnam kayık market

Turistik Vizede İstenen Evraklar

Ticari vize dışında olan bütün vize işlemleri turistik amaçlı yapılan vize işlemine girmektedir. Bunun için C1 grubu vize işlemlerinde geçmektedir. Bunun sonucunda ülkede belirlenen süre zarfında ailelerin birleştirilmesi, eğitim ve kültür turizmi gibi birçok amaçlar doğrultusunda vize işlemlerinin çok kısa bir sürede tamamlanması her halükarda olanaklı olacaktır. Turistik Vietnam vizesi için de istenen evraklar şunlardır:

– C1 dilekçesi

– Vize başvuru formu

– Son 6 aya ait pasaport

– En az 2 adet biyometrik fotoğraf

– Uçuş ve konaklama bilgileri ile kısa sürede turistik vize işlemlerinin tamamlanması mümkün olmaktadır.

Bunun yanı sıra yine dikkat çeken noktalar arasında gelmesi açısından C1 vizesinde istenen bütün temel bilgileri eksiksiz olarak yerine getirmek her anlamda yasal düzenlemelerde herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına son derece önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Powered by