Vietnam Vizesi Ekşi Sözlük Yorum ve Görüşleri

Vietnam Vizesi Ekşi Sözlük Yorum ve Görüşleri

9 Ağustos 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Vizesi Ekşi 1

Vietnam Vizesi Ekşi Sözlük Yorumları

Vietnam son dönemlerde giderek merak edilen Asya ülkelerinden biri konumuna gelmiş durumda. Böyle olmasının nedeni de adeta küllerinden doğmuş olması ve her anlamda turizm, sanayi ve ekonomi alanlarında dünyanın hayrete düştüğü derecede atılım yapmış olmasıdır. Vietnam vizesi almak isteyenlerin gerek Ekşi Sözlük’te gerekse konsolosluk resmi sayfasında takip edecekleri yollar birer birer sıralanmış durumdadır. Fakat Ekşi Sözlük yazarlarının yorumlarına bakıldığı zaman genellikle Vietnam vizesi almanın meşakkatli olduğu yönünde hemfikirlerin ağırlıkta olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra yine bir diğer dikkat çeken noktalar arasında gelmesi adına Vietnam vizesinin her anlamda zorluklarının bulunduğunu dile getirmek gerekecektir. Bütünüyle ortada duran bu özellikleri bakımından Vietnam vizesinin bütün yönleriyle birer birer ele alınması gerekmektedir.

Vietnam vizesi ekşi

Vietnam, Vietnam vizesi

Turistik Vietnam Vizesi

Turizm amacı ile düzenlenen seyahata turistik vize denilmektedir. Vietnam’a sadece turistik faaliyette bulunmak amacıyla gitmek için alınacak evraklar C1 belgesi ile mümkün olmaktadır. Bu belge davetiye hükmünü taşımaktadır. Göçmenlik Ofisi tarafından düzenlenmekte ve ilgili kişi tarafından kişisel bilgilerin doldurulması istenmektedir. İçerisinde yer alan birtakım temel bilgiler arasında şunlar gelmektedir:

– uçuş bilgileri

– gidiş/dönüş tarihi

– konaklama yeri 

– vize acentesinin isteyeceği ek belgeler olarak gerçekleşmektedir.

Turistik Vietnam Vizesi İçin Gereken Belgeler

Vietnam’a gitmeye karar verdiyseniz turizm amaçlı olarak temin etmek durumunda olduğunuz birtakım belgeler bulunmaktadır. Eğer Vietnam Rehberi üzerinden başvurunuzu tamamlayacaksanız, bu belgeler şunlardır:

– En az 6 ay geçerli olan pasaportunuzun bir kopyası

– Vietnam gidiş – dönüş uçak biletiniz

Sadece bu iki belge ile sizde Vietnam vizesi başvurunuzu kolayca tamamlayabilir ve seyahatiniz için en önemli olan bu adımı kolayca tamamlayabilirsiniz. 

Vietnam vizesi ekşi

Vietnam, Vietnam vizesi

Tüm bu özelliklerin yanında bir de ticaret amacıyla düzenlenecek vize işlemleri vardır. Bu vizeler B1 davetiyesi grubuna girmektedir. Bunun yanında şirketin antetli kağıdına vize başvuru formunda istenen bütün bilgilerin tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Böylelikle kısa bir süre zarfında bütün yönleriyle işlemlerin tamamlanması olanaklı hale gelmektedir. Taşıdığı bütün bu unsurlar açısından da Vietnam ülkesinin bütün güzelliklerini yerinde görmek, incelemek fırsatı bulunacaktır. Üstelik makul fiyatlarla konaklama imkanları bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Powered by