Vietnam Vizesi Ekşi Sözlük Yorum ve Görüşleri

Vietnam Vizesi Ekşi Sözlük Yorum ve Görüşleri

9 Ağustos 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Vizesi Ekşi 1

Vietnam son dönemlerde giderek merak edilen uzak doğu ülkelerinden biri konumuna gelmiş durumda. Böyle olmasının nedeni de adeta küllerinden doğmuş olması ve turizm, sanayi ve ekonomi alanlarında dünyanın hayrete düştüğü derecede atılım yapmış olmasıdır. Son zamanlarda Vietnam vizesi almak isteyenlerin bilgi almak için kullandıkları platformlardan birisi de Ekşi Sözlük’tür. Fakat Ekşi Sözlük yazarlarının yorumlarına bakıldığı zaman genellikle Vietnam vizesi almanın meşakkatli olduğu yönünde hemfikirlerin ağırlıkta olduğunu görülmektedir. Aslında durum hiç de öyle anlatıldığı gibi değil. Firmamız aracılığı ile yapacağınız Vietnam vizesi başvuruları artık evraksız ve 7/24 online.

Vietnam vizesi ekşi

Vietnam, Vietnam vizesi

Turistik Vietnam Vizesi

Turizm amacı ile düzenlenen seyahatleriniz de Turistik Vietnam vizesi almanız gerekmektedir. Vietnam’a sadece turistik faaliyette bulunmak amacıyla gitmek için ise sadece C1 belgesi yeterlidir. Bu belge davetiye hükmünü taşımaktadır. C1 belgesi Vietnam göçmenlik ofisi tarafından düzenlenmekte ve C1 belgesi (Diğer bilinen adı Vietnam vize onay mektubu) başvurusu sırasında ilgili kişi tarafından kişisel bilgilerin doldurulması istenmektedir. C1 belgesi içerisinde yer alan birtakım temel bilgiler arasında şunlar gelmektedir:

  • Pasaport numaranız
  • Adınız Soyadınız
  • Doğum tarihiniz ve cinsiyetiniz
  • Vietnama giriş çıkış yapabileceğiniz seyahat tarihleri

Turistik Vietnam Vizesi İçin Gereken Belgeler

Vietnam’a gitmeye karar verdiyseniz, turizm amaçlı seyahatleriniz de önceden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer Vietnam Rehberi üzerinden başvurunuzu tamamlayacaksanız, bu belgeler şunlardır:

– En az 6 ay geçerli olan pasaportunuzun bir kopyası

– Vietnam gidiş – dönüş uçak biletiniz

Sadece bu iki belge ile sizde Vietnam vizesi başvurunuzu kolayca tamamlayabilir ve seyahatiniz için en önemli olan bu adımı kolayca tamamlayabilirsiniz.

Vietnam vizesi ekşi

Vietnam, Vietnam vizesi

Tüm bu özelliklerin yanında bir de ticaret amacıyla düzenlenecek vize işlemleri vardır. Bu vizeler B1 davetiyesi grubuna girmektedir. Ticari davetiyeler için Vietnamlı davet eden şirketin vize başvuru formunda istenen bütün bilgilerin tam ve eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Böylelikle kısa bir süre zarfında bütün yönleriyle işlemlerin tamamlanması olanaklı hale gelmektedir. Ticari Vietnam vizesi süreleri maksimum 3 ay ile sınırlandırılmıştır. Daha fazla süreli kalışlar için çalışma izni alınması veya vize uzatma işlemleri yapılması gerekmektedir.

Görüldüğü üzere Vietnam Rehberi aracılığı ile yapılan başvurular Ekşi Sözlük’de yazılıp anlatıldığı kadar da zor değil. Siz de vizenizi riske atmadan sorunsuz bir şekilde almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir