Vietnam Vizesi Nasıl Alınır? Uzman Yorumları

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır? Uzman Yorumları

13 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam’a Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vietnam’a giriş için Türkiye’den gelenlerin vize zorunluluğu bulunuyor. Türkiye vatandaşları için Vietnam vizesi almak çoğu zaman güç oluyor. Vize başvuruları kabul edilse de işlemin sonunda çoğu zaman vize çıkmıyor. Başvuru ve vizenin çıkış süreci hem zaman kaybettiriyor hem de maliyetli oluyor.

Vize gerekliliği bazı durumlarda uygulanmıyor. Bu durum sahip olduğunuz pasaportun türüne göre farklılık gösteriyor. Vize zorunluluğu Türk vatandaşların umuma mahsus pasaporta sahip olanları için uygulanıyor. Umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşları Vietnam’a gidişi planlamadan önce vize başvurusu yapıyor. Eğer başvuru onaylanırsa vize veriliyor. Vietnam vizesine ihtiyaç duymadan ülkeye giriş yapabilen pasaport türleri de mevcut. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve yeşil pasaport sahipleri Vietnam seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebiliyor. Fakat bu pasaportlara sahip kişiler de Vietnam’da 90 günden fazla kalacakları zaman vize almak durumda kalıyor. Vietnam seyahati ister vizeye gerek duyularak ister duyulmayarak gerçekleşsin, pasaportun en az 6 aylık geçerlilikte olması gerekir. Alınan vize Vietnam’a indikten sonra pasaporta işlenir. Bu yüzden pasaportlarda en az 2 adet boş sayfaya ihtiyaç duyulur.

Vietnam immigration, Vietnama vize, Vietnam vizesi

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi nasıl alınır?” sorusuna gelirsek, Aslında iki farklı yöntem var fakat doğrudan başvuracaklar için akla gelen ilk adres klasik yöntem Vietnam Konsolosluğu oluyor.  Türkiye’de Vietnam vizesi başvuruları Vietnam Ankara Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümü  üzerinden yapılabiliyor. Başvurular belli bir ücrete tabii oluyor. Bireysel olarak Ankara’ya gidip konsolosluktan başvuru yapabiliyorsunuz. Başka bir şehirden bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmuyor.  Giderken gerekli evrakları önceden hazırlamış olmak gerekiyor. Eksik evraklı başvurular genellikle vize almada başarısızlıkla sonuçlanıyor. Evrakları konsoloslukta hazırlamak da mümkün olmuyor. Alınmak istenen vize türüne göre ihtiyaç duyulan evraklar da değişiyor. Vietnam turistik vizesine başvururken C1 belgesi gerekir. C1 belgesi turistik vize onay mektubu adıyla da anılır. Ticari vize için başvuruluyorsa C1 belgesi istenmez, bunun yerine B1 belgesi aranır. Bu belgeler tamamen birbirinden farklı oluşturulur ve farklı prosedürlere tabi tutulur. Bu yüzden amaca uygun vize türüne başvurmak gerekiyor. Başvuru sırasında götürülen davetiye ve dilekçelerin dili İngilizce oluyor. Tüm başvurularda ortak olarak istenen bazı evraklar da bulunur. Bunlar pasaport, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu, biyometrik fotoğraf olarak sıralanabilir. Başvuru değerlendirildikten sonra vize verilip verilmeyeceğine karar veriliyor. Yani konsolosluğa gidip başvuru ücretini ödediğiniz ve evraklarınızı tamamladığınız halde vize verilmeyebilir.

Vietnam seyahati için gereken vizeyi almanın bir diğer yolu da bireysel vize başvurularında hizmet veren temsilcilikler üzerinden başvuru yapmak olur. Biz sizin online olarak yaptığınız başvurularınızı direkt olarak Vietnam’da işleme aldığımız için gerekli bütün prosedürleri sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Bu sayede başka illerde oturanlar veya o an için yurtdışında bulunanlar vize işlemleri için Ankara’ya gelmeden prosedürleri halledebilir. Online başvurular için Pasaportunuzun bir kopyası ve uçak rezervasyonlarınız yeterlidir.

Vietnam vizesi, Vietnama vize, Vietnama kapıda vize

Vietnam Rehberi üzerinden yaptığınız başvurularda size yollanan Vize Onay Mektubu sayesinde Vietnam vizesi, Vietnam’a varışta hava alanına indiğinizde ilgili birim tarafından verilir. İşlem, vizenin pasaporta eklenmesiyle gerçekleşir. Bunun için size yolladığımız Vize Onay Mektubunun bir kopyası, pasaportunuz, 1 adet vesikalık resim, ve havalimanında dolduracağınız iletişim formu yeterlidir.

Vietnam vizesi almak çaba ve zaman gerektiren, maliyetli bir iştir. Bu sorunu daha kolay ve az maliyetle çözmeye yönelik hizmet veren platformlardan vietnamrehberi.com kısa sürede ve kesin olarak vize sorununu çözüyor. Üstelik Ankara’da yaşamayanlar veya bir süre için Ankara’da bulunmayan için tüm işlemler online ortamda gerçekleştirilebiliyor. Vizeyi daha hızlı alabilmek için ekstra ücretler ödeme gerek kalmıyor. Böylece en bütçe dostu platform sayılabiliyor. Sizde hemen online Vietnam Vizesi başvurusu yapmak için tıklayınız. Veya detaylı bilgi almak için whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir