Vietnam Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

13 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Turistik Vizesi Nasıl Alınır? 1

Vietnam Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam seyahati yapmak isteyen Türk vatandaşları için vize engeli büyük bir sorun. Birçok vize başvurusu işleme konulduğu halde reddediliyor. Vizeye ihtiyaç duymadan 90 gün süreyle Vietnam’a gidebilen bazı pasaport türleri de mevcut. Yeşil pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri belirli bir süre için vizesiz giriş yapabiliyor. Fakat yaygın olan umuma mahsus pasaport sahipleri vize engeline takılıyor.

Vietnam turistik vizesi alabilmek için iki yöntem bulunuyor ve akla gelen ilk klasik yöntem Vietnam Anka Büyükelçiliği oluyor. Vize başvuruları ile büyükelçiliğin konsolosluk bölümü ilgileniyor. Diğer şehirlerde yaşayanların da başvuracakları adres Ankara oluyor. Vize başvurusu yapmaya gelmeden önce gerekli evrakların tamamlanmış olması gerekiyor. Başvurular belli bir ücrete tabii oluyor ve vizenin çıkıp çıkmayacağı belirsiz oluyor. Birçok kişinin deneyimi de genellikle vizenin çıkmadığını gösteriyor. Çünkü Vietnam çoğunlukla bir şekilde ülkeye davet edilenlere vize vermeyi tercih ediyor.

Vietnam’a turistik seyahat yapmak isteyenlerin Vietnam turistik vizesi için başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru bireysel olarak konsolosluğa yapılabiliyor. Bunun dışında Ankara dışında başka bir şehide başvurunun iletilebileceği herhangi bir makam bulunmuyor. Bu seçenekte çoğu zaman sonuçlar olumsuz oluyor. Çünkü Türk vatandaşlarının Vietnam’a alınması için genelde davet edilmeleri gerekiyor.

Vietnam turistik vizesi, Vietnam vizesi, Vienama vize, Vietnama kapıda vize

Vietnam turistik vizesi almak için başvururken sizden istenen evraklar belirli formatlara sahip oluyor. Örneğin dilekçelerin İngilizce yazılması gerekiyor. Evrakların ne olduğuna gelirsek C1 davetiyesinin aslı, vize başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, otel ve uçak rezervasyonu belgeleri önceden hazırlanıyor. Çünkü bu evrakları konsoloslukta oluşturamıyorsunuz. Diğer yandan pasaportun en az 6 ay geçerli olması, fotoğrafların 2 adet, güncel olması ve beyaz fonda çekilmesi gibi şartları da sağlamak gerekiyor. C1 davetiyesi ise bu vize türüne özel olarak istenen bir belgedir. Seyahatin gerçekleşeceği tarihler ve seyahatin amacı C1 davetiyesinde yazar. Bu belge Vietnam Göçmenlik Bürosu tarafından verilir. Vize almadan önce belgeyi hazırlayabilmek için Vietnam’da bulunan bir acente ile iletişime geçmek gerekir. Acente belgeyi oluşturabilmek için sizden ek olarak başka evraklar da ister. Bu evraklar turistik vize almak isteyen herkesten aynı şeklide istenir. Herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru başarısız olur, vize verilmez. Belgelerin hazırlanması ve başvuru süreçleri hem büyük zaman kaybı yaşatır hem de büyük maliyetlere yol açar. Vietnam turistik vizesi, başvuru onaylandıysa 15 iş günü içinde çıkar.

İkinci ve en kolay yöntem ile Vietnam vizesi alabilmek için ise turistik vize alanında hizmet sunan temsilciliklerle iletişime geçmek gerekiyor. Vietnam Rehberi online olarak yaptığınız başvurularınızı direkt olarak Vietnam’da işleme almaktadır. Bu yüzden işlemler daha kolay, hızlı ve ekonomik olmaktadır. Hiç bir prosedüre takılmadan online başvuru için pasaportunuzun bir kopyası ile uçak biletleriniz yeterli olmaktadır.

Vietnam vizesi, Vietnama kapıda vize, Vietnam turistik vizesi, Vietnama vize

Vietnam vizesi almanın yolu oldukça uğraştırıcı ve maliyetli oluyor. Vize çıkmadığında ise tüm bunlar boşa gidebiliyor. Tüm bu işlemleri, prosedürleri çok daha az maliyetli hale getirmek ve kolaylaştırmak mümkün. vietnamrehberi.com vize başvurularını doğrudan gerçekleştiriyor. Çok daha kısa sürede, şehir değiştirmeye gerek kalmadan vizenizi alabiliyorsunuz. Tüm işlemleri online ortamda gerçekleştirerek zamandan kazanmış oluyorsunuz. vietnamrehberi.com ile çalışıldığında çok daha ekonomik ve başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Vize başvuruların hepsi olumlu sonuçlanıyor ve başvurudan sonra size bir vize onay mektubu gönderiliyor. Bu vize onay mektubu sayesinde Vietnam’a kapıda vize alma imkanınız oluyor. Vietnam’da bulanan hava alanlarından ya da Vietnam Ankara Büyükelçiliği’nden ve diğer Vietnam Büyükelçiliklerinden vizenizi alabiliyorsunuz. Vize, pasaporta işleniyor. Bu işlem Vietnam’a indikten sonra havaalanında yapılacaksa pasaport, size yollayacağımız Vietnam vizesi onay mektubu, havalimanında dolduracağınız iletişim formu ve bir fotoğraf görevlilere teslim edilir. Vizeniz pasaportunuza yapıştırılırken görevliler ayrıca 25USD mühür ücreti almaktadır. Havalimanında yapacağınız tüm bu işlemler sadece 10 dakika sürmektedir. Vietnam Turistik Vize başvurularınızı online olarak buradan yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir