Vietnam’ın Doğal Güzellikleri Büyülüyor

Vietnam’ın Doğal Güzellikleri Büyülüyor

7 Ağustos 2018 Vietnam Rehberi 0
Vietnam'ın Doğal Güzellikleri 1

Eğer Güneydoğu Asya’da bir yeri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, aklınıza gelen ilk yer şüphesiz Vietnam olmalıdır. Güneydoğu Asya zaten seyahatlar için sıkça tercih edilen harika bir yerken, Vietnam’ın doğal güzellikleri olsun, tarihi ile olsun diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Hem bütçenize uygun hem de sayısız seçme şansınız oluyor.

Vietnam Güneydoğu Asya’nın en göz dolduran, en harika ülkeleri arasında yer alıyor. Vietnam uzun ve dar bir konuma sahip bu sebeple Çinhindi Yarımadası’nda bulunan sayısız doğal güzelliklere de harika bir şekilde ev sahipliğini üstleniyor. Ülke Güney ve Kuzey olarak ikiye ayrılmışken, daha sonrasında Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti adı altında tek çatıda toplanmıştır. Vietnam’ın kuzey ve güneyinde yaşanan iklimler birbirinden tamamen farklıdır, kuzeyde nemli ve sıcak subtropikal iklim hakimken, güneyinde ise tropikal iklim hakimdir.

Köklü bir tarihe sahip olan Vietnam’a uğramak isterseniz, firmamiz size en kısa sürede online olarak Vietnam vizesi almak için büyük yardımlarda bulunabilir, aklınızda bulunsun.

Şimdi Vietnam’ın doğal güzellikleri neler bir göz atalım ki, gidince görmeden dönmeyin.

FANSİPAN DAĞI

Vietnamın doğal güzellikeri arasında yer alan Fansipan dağı Vietnam’ın kuzeyinde Çin sınırında bulunurken, Hanoi’den atladığınız bir trenle belli bir yere geldikten sonra, geri kalan dağ yollarında arabalarla yolculuk yapabilirsiniz. Bu dağ Vietnam için en yüksek noktası. Tamı tamına 3.143 metre olan bu dağı muhakkak görmelisiniz. Fansipan aynı zamanda İndochina hattının da en yüksek dağıdır.

Dağ tırmanışlarından hoşlanıyorsanız ve doğa ile iç içeyseniz, Fansipan dağı tam sizin için bir yer olacaktır. Trekking tutkunları için birbirinden harika imkanlar sunuyor. Yaz ayları çok yağışlı geçerken, bu bölgeyi ziyaret etmek için Nisan ve Ekim aylarını tercih etmeniz gerekir.

Vietnamın doğal güzellikleri

Fansipan dağı

HOAN KİEM GÖLÜ

Vietnam’ın başkenti Hanoi’nin ev sahipliğini yaptığı güzelliklerden bir tanesi de bu Hoan Kiem gölüdür. Geçmişten günümüze çok ilginç hikayeler ve efsanelerle birlikte varlığını taşıyan bu göl ise Vietnam halkı kutsal bir şey olarak kabul ediliyor. Eğer yolunuz düşerse, bu gölü ziyaret etmek için sabahın erken saatlerini seçmeniz daha iyi olacaktır. Sessiz sakin, sadece spor yapan insanlarla birlikte gördüğünüz bu manzaraya bayılacaksınız.

KIZIL KUM TEPELERİ

Kızıl Kum Tepeleri de Vietnam’ın doğal güzellikleri arasında ilk 3te yer alıyor. Vietnam’a uğradığınızda muhakkak görmeniz gereken yerlerden sadece bir tanesi. İlginç bir jeolojik yapıya sahip olan Kızıl Kum tepeleri, sakin atmosferi ile de turistler için sık ziyaret edilen yerler arasında. Adı nereden geliyor dersiniz? Güneş batarken, kum tepeleri tamamen kızıla dönüşüyor ve ortaya harika bir görüntü çıkıyor tabii ki. Kum tepelerinin tadını çıkarabilmek için belki bir motorsiklet bile kiralayabilirsiniz.

Vietnamın doğal güzellikleri

Ha Long Bay

HALONG BAY

Vietnam’ın doğal güzellikleri arasında başta gelen ve başkent Hanoi’den neredeyse dört saat uzakta olan bu körfez, Vietnam kültürünün derin izlerini de yansıtıyor. Çünkü inançlara göre, ejdarhaların Vietnam’ı savaşlardan güzelce koruyor. Vietnam geçmişinde sürekli büyük savaşlarla mücade ettiği için halk kendisini psikolojik olarak korumak adına böyle bir inanç ortaya çıkarmış. Halong Bay için önemli olan bir diğer inanış ise, denizin içerisinden çıkan dik kayalıkların ejderhaların sırtları olduğu. Vietnam halkı onların ejdarha sırtları olduğun inanıyor.

Halong Bay körfezi bu doğal güzelliği UNESCO’nun gözünden kaçmamış ve bu yeri Dünya Miraso listesine eklemiş bile. Turistlerin de akın ettiği bu yere, tekne turları da düzenleniyor. Deniz üzerinde hizmet veren teknelerden birisine geçebilir ve karnınızı güzelce doyurabilirsiniz. Birbirinden farklı insanın bu körfezi görmek için orada olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Vietnam’ın bu güzelliklerinden asla geri kalamam diyorsanız, Vietnam vizesi işlemleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir