Ankara Vietnam Büyükelçiliği Nerededir?

Ankara Vietnam Büyükelçiliği Nerededir?

24 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Güneydoğu Asya’nın Çin Hindi Yarımadası’nda bulunan Vietnam; Laos, Kamboçya ve Çin ile komşuluk ediyor. Tropik iklimiyle sayısız turistin ilgisini çeken Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti’nin en gözde şehirleri Hanoi, Saygon ve Ho Chi Minh kentleridir. Zaman zaman yağış da alan bu ülkenin güney kısmı yılın çoğunu güneşli olarak geçiriyor. Çeşitli meyve çayları ve kahvesiyle ünlü olan Vietnam’da en çok yetiştirilen ürünlerden pirinç, Vietnam mutfağının temelini oluşturuyor.

Envaiçeşit meyvesi ve merak edilen pek yönü dolayısıyla pek çok insanı topraklarına çeken Vietnam’da Vietnamca, Fransızca, İngilizce ve Kmerce en çok konuşulan diller arasında yer alıyor. Çok fazla azınlık grubun yer aldığı Vietnam, başta sömürgesi olduğu Fransız Sömürge İmparatorluğu olmak üzere pek çok kültürden etkilenmiştir.

Dong para birimini kullanan Vietnam halkı, yöresel özelliklerini korumayı başaran nadir topluluklardan biri. Merak duygusunu perçinleyen bu ülkeye girebilmek için Avrupa Birliği ülkelerine kapıda vize uygulaması mevcutken Türk vatandaşlarına sahip oldukları pasaportlara göre farklı vize uygulamaları getirmiştir. Bunun için Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmak gerekiyor. Firmamız Vietnam Vizesi almak isteyenlere yardımcı olabilmek adına sizlere yardımcı olacaktır.

Vietnam, Vietnam gezisi

Ankara Vietnam Büyükelçiliği’nin Görevleri

Vietnam Vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, İstanbul’da yer alan Vietnam Konsolosluğu’ndan işlem yaptıramıyor. Bu görevi üstlenen Ankara Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam Vizesi konusunda Türk vatandaşlarına sağladığı yardımların dışında da pek çok göreve sahip. Çeşitli vize başvurularını kabul etmesinin yanı sıra Türkiye’de ikamet eden Vietnam vatandaşlarının da konsoloslukla alakalı tüm işlemlerinde yardımcı oluyor. Aile birleşimi, pasaport yenileme, cenaze işlemleri, evlilik ve boşanma gibi işlemlerine ek olarak Vietnam’da iş kurmak isteyenlerin oturum izni alması için de başvuru kabul edebiliyor.

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi ancak umuma mahsus pasaportlar için geçerli. Çünkü diplomatik, hizmet veya yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde düzenleyecekleri Vietnam seyahati için vize uygulamasına tabi tutulmuyor. En az 6 ay boyunca geçerliliği bulunan pasaportlarıyla işlem yapmaları yeterli oluyor. Vizeye tabi tutulan grup ise Ankara Vietnam Büyükelçiliği’nin konsolosluk kısmında vize sürecini başlatması gerekiyor. Bunun için gerekli evraklarla birlikte gidilmesi elzemken vize randevusuna gidilmeden önce vize başvuru ücretinin de ilgili yere ödenmiş olması önem taşıyor. Vize başvurusundan sonraki bekleme süresinde ek evrak talep edilebileceği gibi mülakat da yapılabilir. Bu süreci sorunsuz olarak atlatılması için çalışan firmamız Vietnam Vizesi başvurularınız için hizmetinize hazır.

Vietnam Ziyaretçi Vizesi: Arkadaş, aile veya akraba gibi herhangi bir yakını görmek için Vietnam’a seyahat planlayan kişilerin başvurması gereken vize türü. Bu tür vizelere başvuru sırasında Ankara Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam’da ikamet eden kişiden davet mektubu talep ediyor.

Vietnam Turistik Vizesi: Tek veya çift girişli olan bu vize türü, turist olarak Vietnam’a seyahat planlayan kişilere yönelik. Vietnam Turistik Vizesi başvurularını kabul eden Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne evraklarınızı tamamlayarak başvuruda bulunabilirsiniz veya dilerseniz firmamız üzerinden kolayca evraksız vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Online Vietnam vizesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vietnam Ticari Vizesi: Vietnam’a iş seyahati düzenlemek durumunda olan Türk vatandaşlarının ticari vize almak üzere Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne şahsen veya aracı kurum yardımıyla başvuruda bulunması gerekiyor. Firmamız Vietnam Ticari Vizesi konusunda da sizlere maksimum hizmeti sunmak için elinden geleni yapacaktır. Ticari vizelerinizi 1 hafta içerisinde sonuçlandırabiliriz.

Vietnam, Vietnam turu

Ankara Vietnam Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara’nın Çankaya semtinde konumlanan Ankara Vietnam Büyükelçiliği, 414. Sok. No:14 Birlik Mah. 06610 Çankaya/ANKARA adresinde hafta içi 09.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Tuan Pham Anh’ın büyükelçi olarak görev yaptığı Ankara Vietnam Büyükelçiliği’yle dsqvnturkey@yahoo.com elektronik posta adresi üzerinden ve konsolosluğa ise dsqvnturkey@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. +90 (312) 446 80 49 numaralı telefon ve +90 (312) 446 56 23 numaralı faks iletişim için alternatifler arasında yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir