Evraksız Vietnam Vizesi Mümkün mü?

Evraksız Vietnam Vizesi Mümkün mü?

15 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Evraksız Vietnam Vizesi Mümkün mü?

Vietnam seyahati düşünenlerin Vietnam vizesi alması gerekiyor. 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş yapabilen pasaport türlerinden birine sahip değilseniz bu süreç oldukça yorucu ve maliyetli olabiliyor. Belli bir süreliğine vizesiz olarak Vietnam seyahati gerçekleştirebilen pasaportlar yeşil pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport oluyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bunlar dışındaki pasaporta sahip olanları uğraştırıcı vize işlemlerini gerçekleştirmek durumunda kalıyor.

Vietnam vizesi alabilmek için Vietnam Ankara Büyükelçiliği’nde bulunan konsolosluğu giderek başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru için belli bir ücret talep ediliyor. Önceden hazırlanması gereken bir dizi evrakın da götürülmesi gerekiyor. Hemen hemen her vize başvurusunda belirtilen formata uygun pasaport, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, tüm vukuatlı nüfus kaydı gibi sayısız evrak götürülüyor. Vizenin türüne göre de çeşitli dilekçeler, başvuru formları, C1 veya B1 belgeleri hazırlamak gerekiyor. Vietnam turistik vizesi için başvurulduğunda istenen C1 belgesini hazırlamak için ise başka bir evraklar topluluğu isteniyor. Tüm bu işlemler için Türkiye’de sadece Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne başvurulabiliyor. Diğer illerde yaşayanlar veya o an yurt içinde olmayan Türk vatandaşları da Ankara’ya gelmek durumunda kalıyor. Tüm bu uğraşlara rağmen şahsi başvurularda vizenin çıkmama ihtimali de her zaman mevcut. Çünkü Vietnam, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verirken çoğu zaman davetiye ve sponsorluk gibi şartlar arıyor.

Tüm bunlarla uğraşmadan vizeyi sorunsuz şekilde alabilmenin yolları var. vietnamrehberi.com kısa sürede ve evraklarla uğraşmadan Vietnam vizesi alabilmeyi mümkün kılıyor. Evraksız Vietnam vizesi almanın en kolay yolunu sunuyor.

Evraksız Vietnam vizesi almak için bize yalnızca pasaport ve uçak bileti rezervasyonlarınıza dair bilgiyi ulaştırmanız yeterli oluyor. Tüm işlemleri Vietnam üzerinden gerçekleştirerek hızlıca vizenizi almanızı sağlıyoruz. Tüm işlemleri en hızlı şekilde gerçekleştirerek size vize onay mektubunuzu ulaştırıyoruz. Vietnam vizesi pasaporta işlenen bir vize, vize onay mektubu vizenizi alabileceğiniz anlamına geliyor. Gerekli yerlere vize onay mektubunu vererek vizenizi pasaportunuza işletiyorsunuz. Tüm işlemleri gerçekleştirip onay mektubunu oluşturduktan sonra ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz.

Bize ulaştırmanız gereken uçak rezervasyonuna dair belgeyi ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Türk Hava yollarının internet sitesinden gidiş ve dönüş tarihlerinize uygun biletler için rezervasyon gerçekleştiriyorsunuz. Ücret ödemeden yaptığınız bu rezervasyonun PDF formatında bir belgesi size iletiliyor. Bu belgeyi internet üzerinden bize ulaştırmanız yeterli oluyor.

Vietnam vizesi işlemlerini sadece pasaport ve uçak bileti rezervasyonuyla gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir sorun yaşanmaması için pasaportunuzun 6 aylık geçerliliğe ve iki sayfalık bir boşluğa sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. İnternet üzerinden kolayca yaptığınız rezervasyon bilgilerini de bize yine internet üzerinden iletiyorsunuz. Kısa sürede işleminizi tamamladıktan sonra size vize onay mektubunuzu iletiyoruz. Böylece evrak peşinde koşmadan, şehirden şehre gitmeden online Vietnam vizesi almak mümkün hale geliyor. Hangi şehirde olursanız olun işleminizi kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Aynı şekilde o an için yurt dışında bulunuyorsanız da herhangi bir problem yaşanmıyor. Çünkü tüm işlemler online olarak gerçekleştiriliyor.

Evraksız Vietnam vizesi, çok daha kısa sürede ve uğraşsız çıkıyor ve vizenin çıkmama ihtimali olmuyor. Tüm işlemler en fazla 7-10 günde (iş günü) tamamlanıyor. Yoğunluk azsa daha kısa sürede de tamamlanabiliyor. Eğer acil vize başvurusu yapmak istiyorsanız 3 iş gününde tamamlıyoruz. Bunun ücreti daha farklı olabiliyor. Aynı şekilde vizenizin 1 günde çıkmasını istiyorsanız da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm işlemleri en kısa sürede tamamladıktan sonra size vize onay mektubunuzu gönderiyoruz. Ödemenizi bundan sonra yapıyorsunuz. Vize onay mektubunuz vizenizi alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu mektubu kullanarak vizenizi pasaportunuza işletiyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak vize onay mektubunu Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ndeki konsolosluğa götürerek vizenizi işletebilirsiniz. Diğer ülkelerdeki Vietnam konsolosluklarında da işlem gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde hava alanından Vietnam’a indiğinizde burada da işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir