Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vietnam Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

14 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam Vizesi Başvuru Evraklı Nelerdir?

Başvuru evrakraları nereden vize başvurusu yaptığınıza göre değişiyor. Yeni yöntem olan vietnamrehberi.com üzerinden yapacağınız online Vietnam Vizesi başvuruları için pasaportunuzun bir kopyası ile uçak rezervasyonlarınız yeterli oluyor. Sizden başka hiç bir evrak talep edilmiyor ve vizeniz ortalama 1 hafta içinde teslim edilmiş oluyor. Vietnamrehberi.com üzerinden yaptığınız Vietnam Vizesi başvurularının bukadar kolay olmasının nedeni firmanın direkt olarak Vietnam’da ikamet etmesinden kaynaklanıyor. Vietnamrehberi.com sizin adınıza bütün prosedürleri ortadan kaldırıyor ve hızlı bir sonuç almanızı sağlıyor. İkinci ve klasik yöntem olan vize başvurularında ki gerekli evraklar için lütfen yazının devamını okuyunuz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Vietnam’a gitmek isteyenlerin vize alması gerekiyor. Vietnam vizesi Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ndeki konsolosluk bölümünden alınıyor. Türkiye’de başka bir şehirde bu işlemi gerçekleştirebilecek bir kurum bulunmuyor. Şahsi olarak vize başvurusu yapabilmek için gerekli evrakları önceden hazırlamış olmak gerekiyor. Çünkü konsolosluk içinde bunların hazırlanabileceği bir yer bulunmuyor. Evrakların ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği vize türüne göre değişiyor.

Vize almak için gereken başlıca evrak pasaport, pasaportların vize işlemi için gerekli koşulları sağlaması gerekiyor. Vietnam vizesi alabilmek için pasaportun süresinin seyahatten itibaren 6 ay geçerli olması gerekiyor. Pasaportun içinde de en az 2 sayfa boşluk aranıyor. Çünkü Vietnam vizesi pasaporta işleniyor. Yıpranmış ya da boşluk olmayan pasaportlarda vize alınmış olsa bile işlenemeyeceği için sorun yaşıyorsunuz.

Diğer bir gereklilik de biyometrik fotoğraf. Vietnam turistik vizesine veya başka bir vize türüne başvuru yaparken iki tane biyometrik fotoğraf götürmek gerekiyor. Fotoğrafların beyaz zemin üzerinde çekilmiş olmasına dikkat ediliyor ve son altı ay içinde çekilen bir fotoğrafla işlem yapılabiliyor.

Nüfus cüzdanı ve vize başvuru formu da her türlü vize başvurusunda aranıyor. Nüfus cüzdanının aslı değil fotokopisi alınıyor. Başvuru formu da başvuran kişinin doldurması ve imzalaması gereken belgeler arasından yer alıyor.

Vietnam vizesi alınırken gidiş ve dönüşte kullanılacak uçak biletleri için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Rezervasyonu gösteren belge de başvuru sırasında götürülüyor. Bilet rezervasyonu yapılırken Türk Hava Yolları’ndan bir ücret talep edilmiyor. İnternet üzerinden oluşturulabiliyor. Rezervasyonun yapıldığına dair oluşturulan PDF formatındaki belge yazıcıdan çıkarılıyor.  Aynı şekilde seyahat boyunca konaklanacak otele de rezervasyon yaptırmak ve belgesini başvuruda ulaştırmak gerekiyor.

Vizenin türüne göre gerekli olan bir belge de C1 belgesi. Sadece Vietnam turistik vizesi için gerekli oluyor. C1, davet belgesi olarak da adlandırılabilir. Vietnam’a gidiş amacı, gidiş ve dönüş tarihlerinin bilgisini içerir. Belge Vietnam’daki Göçmenlik Bürosu’ndan alınır. Bu yüzden belgeyi alabilmek için çeşitli acenteler veya vize merkezleri ile çalışmak gerekir. Belli bir ücret karşılığı işlem sizin adınıza gerçekleştirilir. Belgenin alınabilmesi için renkli pasaport fotokopisi ve seyahat süresinin bilgisini içeren bir belge oluşturmak gerekir. Bir-iki hafta içinde belge hazır olur. Vize başvurusu şahsi olarak değil bir acente aracılığıyla yapılıyorsa C1 belgesi oluşturma işi acente üzerinde olur.

Vize talebi ticari vize için yapılıyorsa B1 belgesi ve talep dilekçesi oluşturmak gerekir. Dilekçeler İngilizce yazılır. Kurumun veya şirketin antetli kağıdına kurumdaki yetkili tarafından yazılmış olması gerekir. Seyahatin tarih aralığı gibi bilgiler bulunur. Vize ihlalinde bulunulmayacağı ve sponsorluğu hakkında bilgilendirme yapılır. Kurum yetkilisi tarafından kaşelenir.

Vize almak için gerekli diğer hususlar da Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sağlık sigortası acenteler tarafından oluşturulur. Tüm bunların dışında vize türüne göre değişen ya da konsolosluğun özel olarak talep ettiği başka evraklar da gerekli olabilir.

Vietnam vizesi almak için tüm evrakları şahsi olarak hazırlayıp Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmak çok büyük çaba gerektiriyor. Ankara’dan başka illerde oturanlar için de daha zor bir süreç oluyor. Üstelik tüm evraklar hazırlanıp başvuru yapıldıktan sonra vize talebine ret gelebiliyor. Bu sorunları ortadan kaldıran vietnamrehberi.com vize başvurusunun kabülünde %100 başarı sağlıyor. Gerekli işlemler Vietnam üzerinden vietnamrehberi.com tarafından gerçekleştiriliyor. Üstelik online Vietnam vizesi almak mümkün oluyor. Tüm işlemler kısa süre içinde tamamlanıyor ve size vize onay mektubu gönderiliyor. Bu mektup ile Vietnam’a indiğiniz hava alanında pasaportunuza vizenizi işletebiliyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir