Türkiye’nin Vietnam’da Bulunan Elçilikleri Hangileridir?

Türkiye’nin Vietnam’da Bulunan Elçilikleri Hangileridir?

27 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnamda ki Türk Elçilikleri

Vietnam’ın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Türkiye bu bağımsızlığını tanıyan ilk ülkeler arasında oldu. Komünizm rejimine dayalı olarak yönetilen ülke tek partili sosyal demokrat cumhuriyet sistemiyle yönetilmektedir. Ülkede birtakım elçilikler bulunmaktadır. 2017 yılında ilk defa bir başbakan sıfatıyla Vietnam ülkesine resmi ilişkilerde bulunmak üzere yapılan ilk girişim yine Türkiye tarafından gerçekleştirildi. Bu bakımdan iki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler İstanbul ile Ho Chi Minh kentlerinin kardeş şehir ilan edilmesiyle daha da pekişerek böylelikle her iki ülkenin ekonomik, ticari ve siyasi anlamda her türlü iş birliği içerisinde olduklarını rahatlıkla ifade etmek gerekmektedir.

Söz konusu bu sıkı ilişkinin sonucunda da karşılıklı olarak birbirlerinin menfaatlerine saygı duyan ve diplomatik anlamda birbirlerine tamamen destek olan iki ayrı ülke olarak sıkı münasebet sürdürülmektedir. Bu münasebetler sonucunda da daima kararlılıkla tutumlu bir şekilde çalışmalar ileriye taşınmaktadır. Elbette bu da gerçekten son derece üzerinde durulması gereken konular arasında gelmektedir.

Vietnamda ki Türk Elçilikleri

Vietnam

Türkiye’deki Elçilikler

Vietnam ülkesinin Türkiye’deki elçiliği Bakanlıklar/Ankara ilinde bulunmaktadır. Vietnam Başkonsolosluğu olarak her türlü vize işlemlerinin yürütülmesi ve dış ilişkilerin buradan yönetilmesi mümkün olmaktadır. Dışişleri Bakanlığına bağlı olarak koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüten söz konusu elçilik binasıyla Vietnam ülkesi ile alakalı işlemleri kolaylıkla yürütülmektedir. Gerek turistik amaçlı gerek ticari amaçlı olsun her türlü ilişkiler buradan rahatlıkla hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Elbette bunun sonucunda da iki ülkenin diplomatik açıdan daima birbirlerine turist kabul etmesi işlemleri büyük bir hızla devam etmektedir. Bunun yanında Vietnam vize başvurularınızı hiç bir ekstra evrağa gerek duymadan direkt olarak firmamız üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

Vietnamda ki Türk Elçilikleri

Vietnam

Vietnam’daki Elçilikler

Vietnam’da da birtakım elçilik birimleri bulunmaktadır. Tek Türk Büyükelçiliği ise Hanoi şehrinde Ly Thuong Kiet Caddesinde, 44B Sokağında, 14. katta yer almaktadır. Söz konusu merkez başkonsolosluk binasında Türkiye’ye gitmek isteyen Vietnam vatandaşının her türlü diplomatik işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öbür yandan tamamen kararlılıkla Vietnam ülkesinin sunmaya devam ettiği olanaklar çerçevesinde ticari ve turistik anlamda da vize işlemlerinin kısa bir sürede tamamlanması mümkün olmaktadır.

Şu an Vietnam ülkesinde Ho Chi Minh kentinde de ikinci bir konsolosluk binasının kurulmasına dair çalışmalar sürdürülmektedir. Bu alt yapı çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Türkiye – Vietnam arasındaki sıkı diplomatik ilişkilerin seyrinin daha da hız kazanarak ilerlemesi beklenmektedir.

 

Elbette bu diplomatik ilişkiler her iki ülkenin daima birbirlerine ticari, turistik, ekonomik ve politik anlamda daha da yakın olmasına zemin hazırlayıcı nitelik taşımaktadır. Vize işlemleriyle hem ülkelerin döviz oranı artmış olacak hem de aynı doğrultuda ihracat ithalat payında da gözle görülür derecede bir ilerleme kaydedilecektir. Zaten bu münasebet doğrultusunda Türkiye ile Vietnam devlet erkanı sürekli bir araya gelerek aradaki dostluk köprülerinin tamamen kalıcı bir şekilde tesis edilmesinden yana bir tavır almış görünmektedir. Bu da son derece önemli konular arasında gelmektedir. Vietnam’a çok kısa bir sürede yapılacak seyahat işlemlerinin neticesinde tamamen herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan çok kısa bir zaman diliminde birçok işlemlerin anında tamamlanması mümkün hale gelecektir. Bu da dikkate değer konular arasında gelmesi yönüyle gerçekten de önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

Öte yandan Vietnam ülkesinin çok kısa bir zamanda kendisini geliştirmesi her anlamda iki ülkenin ileriye yönelik yürüttüğü temel politikaları damgalaması adına son derece önemli konular arasında gelmeye devam eder. Bu dikkat çeken gelişmeler karşısında Vietnam vizesi işlemlerinin önümüzde ki yıllarda daha da kolaylaşıcağını düşünmemek elde değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir