Vietnam’da Alışveriş İmkanları Nelerdir ?

Vietnam’da Alışveriş İmkanları Nelerdir ?

27 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0
Hanoi Hakkında En İlginç 10 Bilgi 7

Vietnam’a gidince yapılacak en iyi şeylerden biri olan alışverişin cezbedici yanına insanın kendini bırakmak istemesi işten bile değil. Oldukça düşük bütçeyle hareket eden pek çok gezgin, Vietnam’da karşılaştığı kaliteli ürünlerin uygun fiyatlı oluşuna şaşarak cennetin bahçesinde dolaşıyormuş gibi hissediyor. Oldukça geniş bir ürün yelpazesiyle karşılaşılabilecek Vietnam’da ürünün fiyatı maliyetinin bile altına düşebiliyor. Çünkü burada pazarlık yapmak adetten. Eğer istediğiniz bir ürünü bulamazsanız Vietnam’ın oldukça yetenekli terzilerine ısmarlama ürünler de diktirmek mümkün. Vietnamda alışveriş yapmanız için gerekli olan Vietnam Vize başvuru işlemlerinizi henüz başlatmadıysanız, online başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Marketler

Günlük ihtiyacı karşılamak için tercih edilebilecek olan marketlerde erzak, giyim, hediyelik eşya gibi ürünler bulunabildiği gibi kahve tüccarlarıyla da karşılaşmak mümkün. Vietnam mutfağının en vazgeçilmez lezzetlerini sofralarda sunabilmek için ihtiyaç duyulan tüm gıdaların temini bu marketlerden yapılabilir. Erişte, deniz mahsulleri, et ürünleri gibi gıda üzerine alışveriş yapılabilir veya kozmetik ürünlere, giyim bölümlerine veya aksesuarlara da yönlenebilir.

Vietnamda alışveriş

Vietnamda alışveriş, Vietnam

Sokak Satıcıları

Bisikletleriyle tropikal olanlar da dahil olmak üzere pek çok meyve satan Vietnamlılarla karşılaşılabileceği gibi yol kenarlarında çiçek satan veya bir sokak boyunca yayılmış organik ürünlerini satan insanlar görmek de mümkün. Nehir veya deniz kenarlarında da balık halleri de görülebilir. Hatta terazilerle satış da burada hala yapılıyor.

Alışveriş Merkezleri

Plaza şeklinde olabileceği gibi bir veya daha fazla katlı kısa binalardan da oluşturulan alışveriş merkezleri, gün içinde vakit geçirmek için en uygun alanlardan biri olduğu gibi pek çok farklı türe aynı noktada rastlama avantajını da bünyesinde bulunduruyor. Birçok alışveriş merkezi harika manzaralara da ev sahipliği yaptığı için teras veya gözlem noktaları oluşturularak alışveriş deneyimiyle konfor ve eğlenceyi buluşturuyor. Plaza tipli olan alışveriş merkezlerinde konaklama seçeneği bile bulmak mümkün.

Vietnamda alışveriş

Vietnamda alışveriş, Vietnam, Vietnam vize

Butikler

Nha Tao Sokağı, Dong Khoi Caddesi gibi sokaklar boyunca uzanabildikleri gibi tek tek veya gruplar halinde bölgelere yayılabilen butik mağazalar, benzersiz ürünler alıcısıyla buluştuğu mekanlar haline geliyor. Vietnam tarzı modanın nabzının attığı yerler olan bu butikler, farklı olmayı sevenlerin tercih edebileceği popüler mekanlardan. Tasarım ürünlerin rahatlıkla bulunabileceği bu bölgeler turistlerin en çok alışveriş yaptığı alanlardan bir tanesi.

Pazarlar

Bir kısmı Vietnam Savaşı’nın anılarını üzerinde taşırken bir kısmı da son dönemlerde bölgelere yerleştiren tezgahlardan ibaret. Her türlü malın satışının yapıldığı ve sokaklarının kalabalık olduğu bu pazarlar sadece alışveriş için uygun ve hesaplı yerlerden biri olmakla kalmıyor aynı zamanda bir çeşit kültür ve tarih gezisine dönüşüyor. Geceleri de oldukça büyüleyici bir havaya bürünen bu pazarlar aynı zamanda hesaplı ürünlerin de yuvası. İpek ticaretinin merkezlerinden biri olarak Vietnam’daki bu pazarlar ipek ürünlerine ulaşım imkânı sunuyor.

Mağazalar

Kadın ve erkek modasının en canlı örneklerinin satışını üstlenen mağazalardan uluslararası anlamda hizmet verenleri dahi mevcut. Ünlü markaların satışının da yapılabildiği bu mekanlarda ayakkabı, ev eşyası, kozmetik ürünleri, çantalar, eşarp, mobilya gibi çeşitli türler bulmak mümkün oluyor.

Sanat Galerileri

Sanatın önemle yeşerdiği bu ülkede alışverişe anlam katan sanat galerileri, en saygın ve en modern sanatçıların ellerinden çıkma sanatsal ürünlerin sergilenerek satışa sunulduğu yerler oluyor. Üstelik değeri paha biçilemez olsa da sanat ürünleri öyle çok pahalıya da satılmıyor. Sanata düşkün olanların gözlerini alamayacağı nice tablonun Vietnam’da sergilendiğini söylemek mümkün.

Hediyelik Eşya Dükkanları

Vietnam’ın eşsiz geleneksel motiflerinin işlendiği nakışlı ürünler, bambudan yapılma kaseler, sanatsal işlemelere sahip eşyalar, geleneksel kıyafetler ve seramik ürünler gibi pek çok eşsiz ve benzersiz hediyelik eşyalarının satışının yapıldığı pek çok dükkan Vietnam’ın her yerine yayılmış durumda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir