Vietnam Aile Birleşiminde İstenen Evraklar

Vietnam Aile Birleşiminde İstenen Evraklar

26 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam Aile Birleşiminde İstenen Evraklar

Aile birleşimi uluslararası kanunla düzenlenmiş olup ailelerin birlikte yaşamaları için yaptıkları göç işlemidir. Yurt dışında çalışan eşlerden ya da çocuklardan birinin diğer fertleriyle bir arada yaşamasına imkan tanıyan bu işlem vize işlemine dahil olmaktadır. Böylelikle ailenin bir bütün olarak bir arada yaşamasına ve Vietnam’da ikamet etmesine izin verilmektedir.

Ancak bunun için kanunların belirlediği birtakım yasal yükümlülükleri taşıma zorunluluğu bulunur. Bu zorunluluklar yerine getirilerek her anlamda ailesiyle birlikte yaşamaya karar vermiş fertlerin uluslararası kanunlar nezdinde bu haktan yararlanması mümkün olacaktır.

Aile birleşiminden yararlanmada ülkeden ülkeye farklı evraklar talep edilmekte ise de genellikle standartlar ortaktır. Bu açıdan her anlamda Vietnam ülkesindeki aile birleşimi her anlamda istenen belli başlı evraklardan zaman zaman farklılık gösteren birtakım yükümlülükler de içerir.

Vietnam, Vietnamın doğası

 

Talep Edilen Evraklar

Vietnam aile birleşiminin başarıyla tamamlanması adına talep edilen evrakların başında şunlar sıralanmaktadır:

 1. Pasaport ve pasaport fotokopisi en az bir yıl olmalı
 2. Kimlik kartı fotokopisi
 3. Vietnam Vizesi başvuru formu
 4. İki adet biyometrik fotoğraf
 5. Yabancı dil belgesi
 6. Oturum izni ve fotokopisi
 7. Varsa evlilik cüzdanı
 8. Sponsor kişinin izin belgeleri, kira ve iş sözleşmesi
 9. En az altı aylık gelir belgesi
 10. Sağlık sigortası temel olarak talep edilen evraklar olarak bilinmektedir.

Bu temel evraklar nezdinde dikkate alındığı zaman her anlamda tüm bu belgelerin temin edilerek tamamen kaliteden ödün verilmeksizin aile birleşimi işleminin çok kısa sürede tamamlanması olanaklı hale gelecektir.

Vietnam, Gün batımıv

Başvuru Sahibinden İstenen Evraklar

 1. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 2. Varsa çocuklara ait kimlik bilgileri
 3. Sponsorun davetiye mektubu
 4. Maaş bordrosu
 5. Varsa ölmüş ebeveynlerin ölüm kütükleri gibi belgelerin ibraz edilmesi sonrasında şahsen konsolosluk birimine başvuruların elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvurusu işleme alınan adaylar en geç 7 iş gününde aile birleşimi vize işlemlerini tamamlamış olacaktır. Bunun sonucunda da her anlamda başvuru sahibinden talep edilen evraklarla genel olarak talep edilen evraklar açısından bütün bu işlemlerin başarıyla yerine getirilmesi amaçlanmış olacaktır. Bu da dikkat çeken özellikler arasında gelmesi bakımından gerçekten de dikkate değer özellikler olarak karşımıza çıkar.

Böylece her anlamda herhangi bir şekilde sorunlarla karşı karşıya kalmadan tüm vize işleminin tamamlanması olanaklı hale gelecektir.

 

Bu işlemler neticesinde Vietnam’da aile birleşimi işlemlerinin tamamlanması her anlamda olanaklı hale gelecektir. Böylece her yönüyle kesintisiz olarak ailelerin bir araya gelmesi olanaklı olacak ve tüm yönleriyle herhangi bir kesinti olmaksızın tüm işlemlerin kısa bir sürede yerine getirilmesi mümkün hale gelecektir.

Bütünüyle ortada duran bu teknik noktalar dikkate alındığı zaman her halükarda tamamen farklı yönlerinin bulunduğunu net olarak ifade etmekte yarar vardır. Bunun da doğal bir sonucu olarak her yönüyle işlemlerin kısa sürede tamamlanmış olması mümkün hale gelecek ve tüm yönleriyle kaliteden ödün verilmeksizin yerine getirilecektir.

Elbette bu yaklaşım da her yönüyle ideal olmaya devam eden yaklaşımlar arasında yerini alması bakımından son derece önemli özellikleri oluşturur. Bu ortada duran nitelikler nezdinde değerlendirildiği zaman da her yönüyle sıra dışı yaklaşımlarla Vietnam aile birleşimi işlemlerinin resmi günlerde tamamlanması mümkün.

Ancak hafta sonlarına denk gelmesi yahut resmi tatil günlerine denk gelmesi sürecinde en geç 7 günlük süreç uzamaktadır. Bu nedenle birbirini takip eden 7 resmi iş günü ibraz edilerek her anlamda ailelerin bir araya gelmesinin önünde duran tüm engellerin bir anda ortadan kaldırılması mümkün olan özellikleri olarak karşımızda durur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir