Vietnam’a ne zaman gidilir?

Vietnam’a ne zaman gidilir?

26 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam günümüzde turizm potansiyeli açısından bir hayli kendisini geliştirmiş Güney Yarım Küre ülkesidir. Bu turizm potansiyelini doğal kaynakları oluşturur. Bu bakımdan da Vietnam yerli turist sayısı bakımından değil yabancı turist sayısı bakımından da bir hayli ilerleme kaydetmiş Asya ülkeleri arasında gelmektedir.

İdeal Zaman Mayıs – Ağustos

Yabancı turistlerin Vietnam ülkesinde tatil yapacakları birçok yerler bulunmaktadır. Ülke 4 mevsim sıcak olduğu için aslında her mevsim ve her ay gidilmesi mümkün. Fakat muson yağmurlarının etkisin hissettirdiği yaz aylarının başlangıcı olarak mayıs – ağustos ayları dolaylarında gidilmesi pek de alışık olmadığınız yazın ortasında sırılsıklam kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle Türkiye’de sonbahar ayı koşullarının yaşandığı eylük – kasım dolaylarında gidilmesi en uygun seçenek olarak görülmektedir. Bu aylarda hem sıcak hem kurak bir mevsim şartları kendisini göstermekte olup herhangi bir şekilde doğal iklimsel sorunlarla karşılaşılmadan Vietnam tatili mükemmel olarak gerçekleşecektir.

Vietnam, Vietnam denizi, Halong Bay

Vietnam’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Vietnam’a yönelik gezi rehberliği amacı taşıyan bu bölümde ise ülkede gitmişken gezilmesi & görülmesi gereken yerler hakkında bilgi vermek gerekir.

Öncelikle bu ülke kurtarılmış bir ülkedir ve bir yandan Amerikan emperyalizminin öte yandan Fransız sömürgesinin diğer yandan da Çin zulmünün bin yıllık esaretinden kurtulmuş kurtulmuş bir diyardır. Bu nedenle öncelikle herkesin ülkeye bu özgürlüğü ve hürriyeti armağan eden Ho Chi Minch’in yüce anıtını görmesi gerekmektedir. Başkent Hanoi’de yer alan yirmi iki metrelik bu anıt mozole Hanoi’nin her yerinden rahatlıkla görülmektedir. Bu bakımdan da Vietnam ülkesi her anlamda sıra dışı özellikler olarak karşımızdaki yerini korumaya devam eder.

Bir diğer gezilmesi gereken yer ise kuşkusuz Ho Long Körfezidir. Bu körfez ünlü Vietnam mitolojisine dayanan yere inen ejderha öyküsünün de yer aldığı doğal güzelliktir. UNESCO’nun dünya kültür mirası listesine aldığı bu eşsiz alan James Bond filminin bir sahnesinin de geçtiği yerdir. Bunun yanı sıra bu alanda kuzeyden gelen sömürge imparatorlukların zorbalıklarından kendilerini kurtaran doğa üstü ejderhaların Vietnamlılara olan yardımını bu körfezde yaptıkları bilinmektedir. Burası da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir.

Vietnam, Pagoda

Vietnam’da Konaklama Fırsatları

Konaklama bakımından birçok fırsatlar bulunmaktadır. Belli başlı özelliklerine dayanarak Vietnam ülkesinin sunduğu özelliklerden birisi olarak Vietnam’da eşsiz konaklama fırsatları bulunmaktadır. Vietnam ülkesinde konaklamak için belli başlı özelliklerden olarak her anlamda başkent Hanoi’de, Ha Long ve Ho Chi Minch semtinde uygun konaklama otelleri bulunmaktadır. Dünyaca ünlü turizm işletmelerinin yatırımı olan bu konaklama tesislerinde sıra dışı özellikleriyle günlük 50 TL gibi cüzi bir bedel ödeyerek kalabilmeniz mümkün. Bunun yanında Vietnam kültürünü her anlamda tanımak adına son derece sıra dışı olmaya devam eden bu eşsiz tatille sizler de ömrünüz boyunca asla unutulmaz bir anı yakalarsınız.

 

Bütün bu ortada duran nitelikleri bakımından değerlendirildiği zaman her yönüyle Vietnam ülkesinin tamamen sıra dışı bir turizm merkezi olduğunu kesin olarak ifade etmek gerekmektedir. Bu yönleriyle de her anlamda kaliteli ve tamamen eşsiz unsurlarıyla Vietnamlıların her yönüyle sıra dışı unsurlar açısından dikkat çeken tarafları bulunur. Bu unsurlarıyla da Vietnam’ın ortada duran bu anlayışlarına dayandırıldığında her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin yaygın bir kullanıma sahip olduğunu her anlamda ifade etmek olanaklı hale gelecektir. Bunun sonucunda da kaliteli ve üst düzey ilkelere dayanarak kullanılması son derece mümkün hale gelmiş olur. Bu da en temel ve sıra dışı bir Vietnam gezisi demektir. Sizde gezinize başlamak için Vietnama vize başvurunuzu tamamlamayı unutmayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir