Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl alınır?

Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl alınır?

14 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl alınır?

C1 belgesi Vize Onay Mektubu veya bir diğer adıyla Vietnam’a Kapıda vize almamızı sağlayan evraktır. İlk önce şunu belirtmek isterim ki C1 belgesini vietnamrehberi.com aracılığı ile kolayca ve en hızlı şekilde temin edebilirsiniz. Kolay ve hızlı olmamızın nedeni, bizim direkt olarak Vietnam’da ikamet etmemizdir ve başvurularınızı direkt olarak Vietnam’da kendimizin yürütmesidir. Eğer klasik ve zaman gerektiren, sonucu kesin olmayan yöntemler hakkında bilgi almak isterseniz yazının devamını okuyabilirsiniz.

Vietnam vizesi alabilmek için Vietnam Ankara Büyükelçiliğindeki konsolosluk bölümüne bazı evrakların ulaştırılması gerekiyor. Bu evrakların belirli bir formatta ve eksiksiz olması önem taşıyor. Şahsi başvuru yapacak olanlar, konsolosluğa gitmeden önce tüm evrakları hazırlıyor. Temsilcilikler üzerinden başvuru yapacak olanlarda çeşitli yollarla evrakları temsilcilere ulaştırıyor, temsilciler evrak teslimini ve başvuruyu gerçekleştiriyor.

Vize için başvururken amaca uygun bir vize türüne başvurmak gerekiyor. Vize türlerine göre gerekli evraklar da değişebiliyor. Vietnam turistik vizesi için başvuran Türk vatandaşlarından C1 belgesi isteniyor. Bu belge konsoloslukta, başvuru anında hazırlanamıyor. Önceden edinmek gerekiyor. Eksikliği durumunda Vietnam vizesi başvurusu kabul edilmiyor. C1 belgesi davetiye benzeri bir evraktır. Vietnam’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam’a gidiş amacını, tarihlerini C1 belgesiyle belirtiler. C1 davetiyesi Vietnam Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanır ve onayı bu kurumda verilir. Bireysel olarak bu belge için başvururken Vietnam’da faaliyet gösteren bir turizm acentesi ile çalışmak gerekir. C1 davetiyesini alabilmek için gereken evraklar acenteye teslim edilir. Acente de belgenin hazırlanmasını sağlar.

Vietnam C1 belgesi, Vietnam vizesi, Vietnama vize, Vietnama kapıda vize

C1 belgesini almak için bir diğer yöntem de yetkili vize merkezleri aracılığıyla vize başvurusu ile C1 belgesi başvurusunu aynı anda yapmaktır. Yetkili vize merkezleri başvuran kişi adına C1 belgesini alabilir ve vize başvuru süreçlerini yürütebilir. Bu durumda gerekli tüm belgelerin bu merkezlere ulaştırılması gerekir. Farklı zamanlarda tek tek uğraşmak yerine hepsini beraber halletmek işlemleri büyük ölçüde kolaylaştırır.

C1 davetiyesi alabilmek için acenteye veya vize merkezlerine ulaştırılması gereken bazı evraklar bulunur. Evrakların belirtilen şekilde hazırlanması ve eksiksiz olması C1 belgesini alabilmek için gereklidir. Bunlardan ilki pasaport olur. Pasaportun aslını değil renkli olarak taratılmış hali acenteye veya vize merkezine ulaştırılır. Taratılan pasaport bölümleri fotoğraf ve bilgi içeren sayfalarını içerir. Vietnam vizesi başvurularının tüm aşamaları için de pasaportun en az altı aylık süresi olması gerekir. Başvurunun onaylanması halinde vize, pasaporta işler. Bu yüzden belirtilen standartlara uygun olması gerekir. C1 belgesi almak için seyahat süresini tam olarak belirten bir belge hazırlamak gerekir. Belgedeki bilgilerin net ve eksiksiz olması gerekir. Bu belgeleri inceleyen Göçmenlik Ofisi bazı durumlarda ek evraklar talep edebilir. Bunları da acente üzerinden büroya ulaştırmak gerekir. İstenebilecek diğer belgeler önceden acente tarafından da talep edilebilir.

Vietnam turistik vizesi başvurusu yaparken istenen C1 belgesi gerekli girişimlerde bulunduktan sonra bir-iki hafta içinde çıkar. Bu süre bireysel başvurularda bulunurken uzayabilir. Bu işlemi acenteler üzerinden gerçekleştirmek daha kesin sonuç verir, daha kısa sürede çıkmasını sağlar. Vize başvuruları bireysel yapıldığında C1 davetiyesi dahil diğer belgeler eksiksiz olsa bile vize talebi reddedilebilir. Vietnam’da faaliyet yürüten yerel acente ve turistik geziler için yetkili acenteler üzerinden vize ve C1 belgesi alım süreçlerini yürütmek kesin sonuçlar verir.

Daha kolay ve kesin yoldan Vietnam vizesi nasıl alınır? Çok girişli veya tek girişli vize talepleri yaparken süreçler uzun, yorucu ve maliyetli olabilir. Üstelik bireysel başvurularda vize talebinin reddedilme olasılığı yüksektir. Bu işlemleri kolaylaştıran ve daha az maliyetli hale getiren vietnamrehberi.com C1 belgesi ve vize başvuruları işlemlerini sizin adınıza gerçekleştiriyor. Online Vietnam vizesi almak mümkün hale geliyor. Bu sayede vize hazırlıkları için şehir değiştirmek gerekmiyor. Aynı şekilde o an için yurt içinde değilseniz bile işlemleriniz olması gerektiği gibi sürüyor. Vietnamrehberi.com üzerinden yapacağınız vize başvuruları %100 sonuç veriyor ve çabanız boşa gitmiyor. Başvuru sürecinde belgeler için koşuşturmak gerekmiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir