Vietnam Vize İstiyor mu ? Vietnam Vizesi Hakkında

Vietnam Vize İstiyor mu ? Vietnam Vizesi Hakkında

20 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Eğer Vietnam’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, aklınıza gelen ilk soru Vietnam vize istiyor mu olacaktır. Vietnam, Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülkedir. Vietnam’a hem ticaret yapmak maksadıyla hem de kültür turizmi amacıyla seyahat edilmesi mümkün. Bu tarz seyahatlerde iki farklı Vietnam vizesi çeşidi bulunmaktadır.

Vietnam vizesi online başvuru

Ilk ve en yeni olan sistem Vietnam Rehberi firması üzerinden yapacağınız online Vietnam vizesi başvurularıdır. Web sitemiz üzerinden yapacağınız başvurularda hiç bir evrak ve ön ödemeye gerek duyulmamaktadır. Pasaportunuzun bir kopyası ile uçuş bilgileriniz (uçak biletiniz veya rezervasyonunuz) yeterlidir.

İkinci ve klasik olan yöntem ise Vietnam ile Türkiye arasında ki ilişkileri düzenleyen Vietnam Büyükelçiliğidir. Ankarada ki bu konsolosluk birimi ile Vietnam vizesi almak isteyenler birtakım evrakları önceden hazırlamaları gerekmektedir. Bunun için öncelikle seyahat türünü belirlemek gerekir. Vietnam’a hem ticari hem de turistik amaçlı seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Turistik amaçlı vizelerin yanında bir de ticari amaçlı vizeler bulunmaktadır. Her iki vize türünün de kendine ait birtakım belge listesi bulunmaktadır. Bu belgelerin temin edilmesinin ardından Vietnam’a seyahat etmek çok kolay olacaktır. Vietnam Büyükelçiliği üzerinden yapılacak başvurularda hazırlanılması gereken güncel evrak listesini, elçiliği arayarak öğrenebilirsiniz.

Evraksız, hızlı ve daha az masraflı olduğundan, gezginlerin çoğu vizelerini Vietnam Rehberi Co. LTD. aracılığı ile almaktadır.

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam Turistik Vizesi

Turistik amaçlı seyahatler kültür turizmi seyahatleri grubuna girmektedir. Bu amaç doğrultusundaki vizeler için, Vietnam’a varışta havalimanında sizden istenen belgeler şunlardır:

  • Vize onay mektubunuz (C1 belgesi)
  • Pasaportunuzun aslı (En az 6 ay geçerli)
  • Vesikalık fotoğraf
  • Havalimanında dolduracağınız form
  • Mühür ücreti (tek girişli vizeler için 25USD, çok girişli vizeler için 50USD)

Bunların hazırlanmasıyla sizler de Vietnam vizesi işlemini çok kısa bir sürede tamamlamış olacaksınız. Böylelikle kültür turizmi yaparak Vietnam ülkesinin tamamen kendine has geleneğini, yemeklerini, misafirperverliğini ve de bağımsızlık hikayelerini yerinde görüp dinleyip, tecrübe edinebilirsiniz.

C1 Belgesi

C1 belgesi, yani vize onay mektubu sizin Vietnam’a belirttiğiniz tarihler aralığında turistik olarak gezi düzenleyebileceğinizi onaylayan belgedir. Bu belgenin temini ile, sizlerde hiç bir adrese gitmeden, Vietnam vizenizi kapıda pasaportunuza işletebilirsiniz.

Kültür turizmi ile Vietnam’ın dünyaca ünlü yere inen ejder efsanesinin bulunduğu Ha Long koyunu, veya Vietnam’ın en büyük pagodasını Ninh Binh şehrinde yakından görebileceksiniz. Bütünüyle bu doğal manzara UNESCO tarafından da koruma listesi arasında yer almaktadır. Böylece sizler de buradaki yere inen ejder efsanesinin hikayesini yerinden öğrenme imkanını da yakalamış olursunuz. Son dönemlerde giderek artan ekonomik büyüme onun dünya çapında daha da adından sıklıkla söz ettirmesini sağlamıştır. Bütün bu yönleriyle değerlendirilecek olunursa Vietnam her bakımdan sıra dışı ülkeler arasında gelmektedir. Vietnam 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da Türk vatandaşlarına vize uygalamaya devam edecek. Siz de vakit kaybetmeden websitemiz üzerinden online Vietnam vizesi başvurunuzu hiç bir evrağa gerek duymadan tamamlayın ve seyahatinizin tadını çıkarın.

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam vize istiyor mu

Vietnam Ticari Vizesi

Turistik vize işlemlerinin yanında bir de ticari işlemleriniz ve daha uzun süreli kalışlarınız için gerekli olan ticari vize bulunmaktadır. Bunlar için de istenen birtakım belgeler vardır.

  • B1 belgesi
  • En az 6 aylık pasaport
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Vietnamlı şirketin başvuru dilekçesi (firmamız tarafından hazırlanmaktadır fakat, Vietnamlı sponsor şirketin kaşe imzası gereklidir)
  • Konakama ve uçuş bilgileri temin edilerek kısa bir zamanda Vietnam’a ticari amaçlı olarak da seyahat etmek mümkün olacaktır. Bütün bu işlemler yapılarak en fazla 3 ay süreyle siz de ticari faaliyette bulunma hakkına sahip olablirsiniz.

B1 Belgesi

B1 belgesi ticari faaliyette bulunacak kişinin temin etmesi gereken vize onay belgesidir. Firmamız tarafından hazırlanan evrakların, Vietnamlı sponsor şirket tarafından imzalanmasının ardından göçmenlik bürosuna iletilerek alınabilen bir belgedir. Bu belge ad soyad, Vietnam’da kalış tarihlerinizin yanı sıra Vietnam’da çalışabileceğiniz de yazmaktadır. B1 belgesini temin ederek siz de Vietnam’da yasal yollarla çalışabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir