Vietnam Vizesi 2018 – Bilmeniz Gerekenler

Vietnam Vizesi 2018 – Bilmeniz Gerekenler

5 Ağustos 2018 Vietnam Vize 0
Vietnam Vizesi 2018 1

Bu yazımızda Vietnam vizesi 2018 yılı kurallarını ve Vietnam hakkında bilgileri paylaşacağız.  Güneydoğu asyada bulunan, batısında Kamboçya ve Laos, kuzeyinde Çin ve doğusunda güney Çin denizi bulunan bu ülke seyahat etmek için bir çok sebebi de beraberinde getirmektedir. Bunlardan birincisi bu bölge tropikal iklim hakimiyetinde olduğu için mayıs ve eylül ayları arasında muson yağmurları yer yer ise 40 dereceyi aşan sıcaklıklarla birçok biyo çeşitliliğe imkan vermektedir. Vietnam’da yaşayan insanların çoğu mutlu ve neşeli insanlardır. Ülke mutfağı birçok kültürden etkilenmiş ve her insan için farklı çeşit yemekler barındırmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Tarımda en çok ürettikleri ürünler ise pirinç, mısır ve kahvedir. Vietnam’ın şehirleri ve bölgeleriyle ilgili kısaca bilgi vermemiz gerekirse başkenti Hanoi’dir. 6-7 tane büyük şehiri bulunan bu ülke, aslında büyük bir tarihe de ev sahipliği yapmaktadır. Çin tarafından 4 defa işgal edilen bu ülke 1000 yıllık imparatorluk süresince Çin’e bağlı kalmış ve Çin izlerini günümüze kadar getirmeyi başarmıştır.

2018 yılına girdiğimiz bu günlerde

Ülkede ulaşım ağı genellikle hava yolu ve otobüsdür, tren ağı ise bunun yanı sıra daha zayıf kalmıştır.O yüzden gelen turistler genellikle otobüsü tercih etmektedirler. Vietnam da resmi dil olarak Vietnamca kullanılmaktadır. Fransızca ise bir zamanlar sömürge olarak kullanılmasından dolayı günümüzde 2. Dil olarak kullanılmaktadır. Vietnam’ın tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri ülkenin turist için oldukça güvenli olmasıdır. Bunun yanı sıra her bütçeye hitap etmesi ve doğal güzelliklerinden dolayı tatilinizi ister bir sırt çantasıyla, ister konforlu ve lüks içerisinde bir otelde geçirebilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize kalmış bir seyahat rotasıdır.

Vietnam vizesi 2018

Sapa, Vietnam

Vietnam’a Vize almak

Peki bu tarihi ve Ha long Bay gibi doğal güzelliklere ev sahipliği yapan ülkeye 2018 yılı itibariyle nasıl gidilir? Evet şimdi ki yazımızda bu soruya cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle Vietnam’a seyahat için, Vietnam vizesi 2018 yılında da hala Türk vatandaşları için zorunlu haldedir. Türkiye’den direkt olarak Vietnam’a gidilebilecek tek ulaşım aracı havayoludur. Her bütçeye uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Vietnam’a uçuşlar direkt ve aktarmalı olarak yapılır. Sonra çoğu ülkede olduğu gibi Vietnam ve Türkiye arasında vize uygulaması yapılmaktadır. Vietnam’a turistik gezi için alınması gereken turistik vize uygulaması mevcuttur. Bu vizeler daha çok kısa süreli vizelerdir ve genellike tek giriş şeklinde verilmektedir.

Vietnam turistik vizesi

Aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması için sitemize müracaat edebilirsiniz çünkü şuan Vietnam vizesi almak için doğru yerdesiniz. Sitemizden yapacağınız başvurular neticesinde kolay ve hızlı bilgi alabilir bu uzak ülke ile ilgili hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat şunu belirtmeliyiz ki bu alacağınız turistik vize ile orada çalışma imkanı ne yazık ki gerçekleşememektedir. Hatta Vietnam’da turistik vize ile çalışmaya kalkışırsanız ülke sizin hakkınızda cezai işlem uygulamaktadır. Bunun için başka yasal yollara başvurabilirsiniz.

Vietnam vizesi 2018

Ninh Binh, Vietnam

Kimi zaman ne kadar zormuş gibi gözükse de artık Vietnam vizesi 2018 yılı itibariyle eskisi kadar uzun ve başarısız sonuçlanmamaktadır. Vietnam Rehberi’nin direkt olarak başvurularınızı Vietnam’da tamamlamasından dolayı, artık bu işlemler tek bir tık kadar uzağınızda. Vietnam vizesi ne kadar zahmetli görünsede firmamız Vietnam’da ikamet ettiği için bütün bu prosedürleri ortadan kaldırmış ve size online Vietnam vizesi başvurusu yapma imkanı vermektedir. 2020 yılı için geçerli kuralları takip etmek için Vietnam vizesi 2020 yılında nasıl alınır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir