Vietnam’da Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Vietnam’da Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

26 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Asya kıtasının bu eşsiz ülkesinde birbirinden özel hediyelik eşyaları bulabilmek mümkün. Söz konusu ülkenin kendine has dokusu diğer gezilerinizin dışında tamamen hayatınız boyunca kullanabileceğiniz bir ömür boyu hatıra olacak mahiyetteki hediyelik eşyalarla doludur. Özellikle başkent Hanoi hediyelik eşyalar bulabileceğiniz en önemli yerler arasında ilk sırada gelmeye devam etmektedir. Vietnam ülkesinin belli başlı hediyelik eşyaları arasında bambu ağacından yapılan %100 geleneksel el işçiliğine dayanan kıyafetler gelmektedir. Bu kıyafetlere ao dai adı verilir. Bu geleneksel Vietnam kıyafetleriyle Asya kültürünün kendine has ipeksi dokusunu vücudunuzda sergileyeceksiniz. Öbür yandan bambu ağacının inanılmaz sıra dışı desenlerini de birbirinden farklı renk renk öbek öbek sanatsal tasarımla bir arada görmek mümkün olacaktır. Bu bakımdan değerlendirildiği zaman her anlamda Vietnam ülkesinin son derece sıra dışı yanları bulunan ülkeler arasında geldiğini belirtmek mümkün olacaktır.

Vietnam ormanları

Bambu Ağacından Hediyelik Eşyalar

Kuşkusuz Vietnam doğal zenginlikleri denildiği zaman akla hemen bambu ağaçları gelmektedir. Güney Asya ülkelerinin sembolü durumundaki bambu ağaçlarıyla birçok hediyelik eşyalar satın alınabilmektedir. Genel olarak hatıra olarak alabileceğiniz geleneksel dokudaki ürünler arasında ao dai adındaki geleneksel Vietnam kıyafeti gelmektedir. Bunun yanı sıra bambu ahşaptan yapılmış üflemeli çalgı, tahta terlikler de sıra dışı hediyelik eşyalar arasında gelmektedir. Tekstil işçiliğinin en inanılmaz ürünlerini Vietnam kültürüyle birleştrmeyi başarmış olan bambu yaprakları yine sıra dışı resim tablolarının da süsleyicisi konumunda yer almaktadır. Geleneksel şehir manzaralarını resmeden bu birbirinden en özel yağlı boya tablolarında bambu ağaçlarını görebilirsiniz. Bütün bu hediyelik eşyalar tamamen bambudan elde edilen hatırat olarak uzun süre saklayabileceğiniz eşyalar arasında gelecektir.

Vietnam çiçek bahçesi

Yılan Şarabı ve Geleneksel Tat Pho

Vietnam ülkesine gelmişken halka özgürlüğü vaat eden ve esaretten kurtarmış olan ejder yılanlarının büyülü şarabından yudumlamadan bu ülkeden ayrılmak doğru olmaz. Bu yüzden efsane yılan şarabını mutlaka tatmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra yine tamamen geleneksel damak tatlarından olan Pho yemeğinden de yemelisiniz. Her bakımdan sıra dışı özelliklerle sevdiklerinize de götürebileceğiniz bu yeme – içme ürünleri de hediyelik eşyalar arasında değerlendirilmektedir. Özellikle yılan şarabı yıllanmış olarak muhafaza edildiği için yolculukta herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan bayatlama ve benzeri sorunlarla karşılaşmaksızın tadabileceğiniz ve sevdiklerinize de ikram edebileceğiniz lezzetler arasında gelmektedir. Bu yönüyle değerlendirilecek olunduğu zaman her bakımdan yılan şarabının ve de geleneksel yemek kültürünün bu ülkede de kendisini göstermiş olduğunu belirtmemiz gerekir.

Tüm bu ortada duran özelliklerine dayanarak Vietnam kültürünün her yönüyle sıra dışı olmaya devam eden birbirinden farklı ürünlerinin bulunduğunu söylememiz mümkün.

Tüm bu ve daha birçok ürünler hatıra olarak saklamanız ve sevdiklerinize de götürmeniz adına hoş bir anı olarak kalacak ürünlerdir. Bu eşyaları tamamen uygun fiyatlarla satın alabileceksiniz. Böylece ülkeden ayrılırken ülkenin kendine has sembollerini ve hatıralarını da yanınızda taşıyarak ülkeden ayrılmış olacaksınız. Bu bakımdan değerlendirildiği zaman gerçekten de Vietnam hediyelik eşyalarının son derece sıradan olmayan özelliğinin bulunduğu ortada durmaktadır. Bu da onun her anlamda dikkate değer en temel unsurları olarak değerlendirilmektedir. Elbette ortada duran bu tamamen farklı yönleri onun klasik gezilerinizden tamamen ayrı hediyelik eşyalarıyla yer aldığını ifade etme anlamına gelmektedir. Bu anlamda da düşünüldüğü zaman tüm bu ürünlerin Vietnam tatili sonrası hafızalardan bir an bile çıkmayacak sıra dışı yönlerinin bulunduğunu net olarak belirtmemiz gerekmekte ve rahatlıkla kullanılabilir yanı bulunmaktadır. Vietnam geziniz kesinleştiyse erkenden Vietnam vizesi başvurunuzu tamamlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir