Vietnam’da Gezilmesi Gereken Yerler

Vietnam’da Gezilmesi Gereken Yerler

17 Temmuz 2018 Vietnam Vize 0

Vietnam’da Gezilmesi Gereken Yerler

Vietnam doğasıyla ve kendine özgü kültürüyle hem yeni şeyler keşfetmek hem de eğlenceli zaman geçirmek için güzel bir seçenek. Özellikle gittiğiniz vakitlerde kukla festivali, fil festivali gibi etkinlikler varsa çok eğlenceli zaman geçiriyorsunuz. Ülkenin gezilecek yerleri saymakla bitmese de en dikkat çekici yerlerden birkaçını sayabiliriz.

Vietnam’da gezilmesi gereken yerlerin başında Hoi An Ancient Town bulunuyor. Küçük ve büyüleyici bir yer olan bu kasaba özellikle geceleri bir görsel şölene dönüşüyor. Kasabadaki dar kanallardan kanolar ile geçiliyor. Tarihi çok eskilere dayanan kasaba Çin’in dokusuna benziyor.

Vietnam’ın en büyüleyici yerlerinden biri de Ha Long Bay. Bu bölgenin ismi ejderhaların yeryüzüne indiği yer anlamına geliyor. İrili ufaklı birçok ada, müthiş bir deniz, birçok doğal mağara ve göller bölgede bir arada bulunuyor. Doğal bir zenginliğin ortasında yer alan balıkçı köyleri ortama sıcaklık katıyor. Ha Long Bay tarihte korsanların gizlendiği bir bölge. Gittiğinizde en güzel yerlerini tekne ile dolaşabiliyorsunuz.

En önemli şehirlerden biri olan Hanoi’de ise Hoan Kiem Gölü oldukça dikkat çekici. Bölgenin adı iade kılıç anlamını taşıyor. Vietnam efsanelerinde yeri olan bir bölge, hikayede tanrılar Kral Le Loi’ye büyülü kılıç verir. Bu kılıçla kral, Çin işgaline karşı duracaktır. Fakat tanrı Altın Kaplumbağa’ya kılıç geri gelir. Tanrı ise Hoan Kiem Gölü’nde yaşar. Bu efsanesi bol bölge şehirdeki insanların buluşma noktaları arasında yer alıyor.

Vietnam Savaşı tüm dünya için çok önemli bir olay. Vietnam’da da savaşın tüm gerçekliğini gözler önüne seren bir müze bulunuyor. Savaş Kalıntıları Müzesi Vietnam Savaşı’nda kullanılan eşyalar, silahlar ve türlü çeşitli anının sergilendiği etkileyici ve öğretici bir yer. Bunun yanında savaşın seyrini değiştiren Cu Chi Tünelleri de turistler için oldukça eğlenceli bir yer haline getirilmiş. Sabit ve hareketli cansız mankenler kullanarak gerçekçi bir hava oluşturulmuş. Burada tünellerin içini gezebilmek de mümkün oluyor.

Vietnam gezisine bir tur şirketiyle gidiyorsanız mutlaka Mekong Deltası rotanıza eklenir. Vietnam tarımının merkezi olan bölge doğasıyla da büyüleyici etkiler bırakıyor. Ayrıca bölgede ulaşım nehir üzerinden sağlanıyor. Bunu denemek de turistler için güzel bir deneyim oluyor.

Çeşitli platformlara göre dünyadaki en temiz beş plajdan biri Vietnam’daki Phu Quoc bölgesinde. Burası ülkenin en geniş adası durumunda. El değmemiş tropik ormanlar, mercan resifleri ve geniş bir plaj ile gören herkesi mest ediyor. Görüntüsü ise bir sanat eserini andırıyor. Diğer yandan burada en iyi fermente balık sosunun hazırlandığı söyleniyor. Buna benzer bir diğer bölge de Mui Ne kasabası. Burası tatilciler tarafından yakın zamanda keşfedilen bir bölge. İklimi ve doğası çeşitli su sporları için uygun. Bu yüzden özellikle rüzgar sörfü yapmak isteyenler için güzel bir seçenek, aynı zamanda eşsiz bir manzarası var.

Vietnam’da gezilmesi gereken yerler sayılamayacak kadar fazla. Kültürel zenginlik, eğlence, tertemiz bir doğa, deniz gibi farklı birçok güzelliği bir arada bulunduruyor. Türkiye’den Vietnam’a gitmek istediğinizde çoğu zaman vize problemleriyle karşılaşıyorsunuz. Vietnam vizesi almak için zaman ve bütçe ayırmak, çok fazla çaba harcamak gerekiyor. Bunlara gerek kalmadan evraksız, hızlı ve ekonomik yoldan vizenizi hazırlıyoruz. Üstelik tüm işlemleri online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. En fazla 7-10 gün içinde vize onay mektubunuz elinizde oluyor. Uğraştığınız halde vize verilmemesi gibi sorunları da ortadan kaldırıyoruz. Gerekli ödemeyi vize onay mektubunu size ulaştırdıktan sonra alıyoruz. Vietnam seyahati düşünenler için en akılcı çözümleri geliştiriyoruz. Siz de Vietnama vize almak isterseniz bizimle irtibata geçebilir veya direkt olarak online başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir